اسکله و پارک تفریحی میرمهنا کیش

اسکله و پارک میر مهنا در  ساحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش قرار دارد. این پارک بزرگ عمومی از مسجد خاتم الانبیا تا میدان جاسک  در نوار ساحلی امتداد دارد و تنها اسکله ماهیگیری میرمهنا در میان نوار ساحلی سبب شده تا پارک به دوبخش مجازی فاز یک و ( از مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری ) و فاز دوم (از بعد از اسکله تا میدان جاسک ) تقسیم شود.

در فاز یک پارک به مساحت حدود ۴۱ هزار متر مربع با مسیر های پیاده رو ،آلاچیق ، محل های پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است. ویژگی  های فاز یک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبیا ، نماز خانه ساحلی ، بازار عرب ها ، کتابخانه عمومی ، بازار ماهی فروشی ، تماشای ماهی هایتازه جنوب ، بوفه ، چایخانه های سنتی و دوچرخه سواری  قرار دارد . شما می توانید به اسکله زیبا میر مهنا بروید و از امکانات باور نکردنی آن استفاده کنید.

در فاز دو ، دو زمین بازی برای بازی کودکان دلبندتان طراحی شده است ، از دیگر ویژگی آن می توان نزدیکی به مسجد قدیمی جامع سفین و محله بومیان کیش نام برد .

گردشگران عزیز توجه داشته باشند که شنا کردن در محدوده پارک میباشد ولی شما عزیزان می توانید در ساعات مجاز ماهی گیری ، به ماهی گیری بپردازید.

اسکله زیبای میر مهنا :

این اسکله زیبا در شمال جزیره کیش و در پارک تفریحی و ساحلی میر مهنا واقع شده است . این اسکله زیبا در سال ۱۳۸۵ ساخته شده است.

دوستانی که تمایل دارند از دریا لذت ببرند می تواننذ از اسکله چهار پلکان برای سوار شدن قایق های تفریحی و چهار محل برای تماشا دریای زیبا خلیج فارس ساخته شده است .

با قدم زدن بر روی اسکله زیبا می توانید به تماشای مسجد خاتم الانبیا ، رشته کوه های جنوبی کشور  و اسکله ماهیگیری بپردازید.