تور کیش با قطار

جزیره کیش یکی از جزیره های خلیج فارس و از توابع بخش کیش ، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته این جزیره را به نام فیس می خواندند . شکل این جزیره بیضی مانند می باشد. در ۱۲ کیلومتری کرانه شیبکوه جای گرفته است . این جزیره سالانه یک میلیون نفر گردشگر را به خود جذب می کند. ارتباط با کیش از طریق دریایی و هوایی از طریق فرودگاه کیش و بندر کیش انجام می شود . پرواز های هوایی ، فرودگاه کیش را به بسیاری از شهرهای ایران متصل می کند. از جاذبه های تاریخی جزیره کیش می توان به حریره ، پایاب ، کاریز اشاره کرد.

حریره نام شهر ویرانه شده ای است که خالی از سکنه و مربوط به دوران قیاصره که نام آن از نام بانویی که ملکه شهر بوده است ، برگرفته می شود. هم اکنون بخشی از شهر که عمارت کاخ بانوی حریره بوده است مرمت شده است . مهم ترین ابنیه کشف شده در این مجموعه عمارت اعیانی ، حمام ، آب انبار قنات و بقایای مسجد جامع حریره می باشد.

شما می توانید که با قطار به بندر عباس آمده و از آنجا به بندر لنگه رفته و سپس با کشتی به جزیره کیش سفر کنید که به این روش تور کیش با قطار گویند.