سفر به کیش در ماه رمضان

ماه رمضان ، ماه مهمانی خداست که در این ماه عزیز مسلمانان به مهمانی خدا رفته و به مدت یک ماه روزه دار می باشند. سفر به کیش در ماه رمضان نسبت به ماه های دیگر حال و هوایی دیگر دارد.

فضای آرام جزیره کیش در ماه مبارک رمضان آکنده از عطر عبادت و بندگی است به همین دلیل بسیاری از گردشگران برای بهره گیری از آرامش و فضای معنوی این جزیره پیش از ماه رمضان به کیش سفر کرده تا فرایض این ماه مبارک را در کیش به جا آورند. طبق سنت هر ساله ساحل نشین ها از ساعتی پیش از اذان مغرب و عشا در مساجد گرد هم می آیند و با برگزاری جلسات قرانی ، حضور در محافل سخنرانی روحانیون پس از اقامه نماز جماعت در کنار هم افطار می کنند.

در بازار ها نیز کسبه ، شهروندان و گردشگران در نمازخانه ها پس از اقامه نماز بر سر یک سفره می گشایند ایستگاههای صلواتی خیابانهای کیش نیز در طول ماه مبارک رمضان در هنگام افطار پذیرای شهروندان و گردشگران روزه دار است. گفتنی است زیباییهای برگزاری آیین ماه مبارک رمضان در این نگین سبز خلیج فارس جاذبه ای است که هر ساله گردشگران زیادی را به کیش می کشاند .

قوانین سرزمین اصلی درباره ماه رمضان در کیش هم برقرار است ولی کمی ملایمتر

در ماه رمضان در کیش رستوران ها باز هستند ولی پرده کشیده اند و و بایستی رعایت کرد یا مثلا رستوران ها در داخل هتل ها دایرند . مراکز تفریحی کیش هم در ماه رمضان کمی متفاوت تر از ماههای دیگر سال می باشد. مراکز خرید تفاوت چندانی با بقیه جا نمی کند. در کل تفریح و خرید در ماه رمضان مشکل چندانی ندارد ولی در مورد خوردن باید کمی رعایت کرد.

سفر به کیش در ماه رمضان سفر به کیش در ماه رمضان سفر به کیش در ماه رمضان