کیش گردی

جزیره کیش یکی از جزایر زیبای دریای خلیج فارس و یکی از توابع شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان در جنوب ایران می باشد. در گذشته این جزیره زیبا را قیس می نامیدند . این جزیره به شکل بیضی بوده است و در ۱۲ کیلومتری کرانه شیبکوه قرار دارد.

این جزیره زیبا در سال ۱۳۶۱ به عنوان منطقه آزاد اقتصادی ایران برگزیده شد که باعث شده است امروزه اقتصاد کیش برپایه گردشگری و تجارت استوار گردد. کیش سالیانه جمعیت حدود یک میلیون نفر را پذیرا می باشد.

مسافت تهران تا کیش حدود ۱۰۵۲ کیلومتر می باشد . نزدیک ترین بندر به جزیره کیش ، بندر چارک می باشد که حدود ۱۸ کیلومتر فاصله دارد .

از لحاظ آب و هوایی کیش دارای آب و هوایی گرم و مرطوب و میانگین دمای سالانه  آن ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد.این منطقه به دلیل اینکه بین دو توده هوای مختلف شمال غربی و جنوبی قرار گرفته است خشک و کم باران می باشد، بارندگی بیشتر بصورت رگبار آن هم در فصل زمستان اتفاق می افتد .

کیش علاوه بر آثار تاریخی دارای پارک های ساحلی و تفریحی مثل پارک مرجان ، پارک سیمرغ ، سواحل ساحلی و مرجانی ، سواحل ماسه ای ،باغ وحش ، آکواریوم پهناور ، دلفینیاریوم ،شهر زیر زمینی کاریز ، پالاژ بانوان و آقایان ،غواصی ، جک اسکی و … از امکانات گردشگری جزیره کیش می باشد.

جزیره کیش به دلیل ماهیت گردشگری خود ،طی سال های اخیر خیلی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است . جزیره کیش دارای بیش از ۸۰۰۰ تخت اقامتی است که بیشترین تراکم امکانات اقامتی در ایران دارد.

همچنین موقعیت منطقه آزاد اقتصادی در این جزیره باعث شده که مراکز خرید جز جاذبه های گردشگری اصل کیش تبدیل شود.