امام جمعه کیش عید فطر را زمینه ساز وحدت مسلمانان جهان و احزاب سیاسی مختلف در کشور دانست و گفت: اسلام، نظام انقلاب اسلامی، منویات و نگرش و افکار بنیانگذار انقلاب و رهبر معظم انقلاب محور سنجش افکار و اصول احزاب سیاسی در عمل و شعار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک پایان یک ماه نیایش و بندگی خالصانه به درگاه الهی و با توصیه به رعایت تقوی الهی گفت: رعایت تقوی الهی در تمام شئونات زندگی را مهمترین و اصلی ترین پیام ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت علی (ع) راستگویی، ادای دین، امانتداری، صله رحم، کمک به مستمندان، اخلاق حسنه، بردباری و تمرین صبوری را از نشانه های تقوی الهی خواند و افزود: امام علی (ع) فرموده است « خوشا به حال کسی که به این صفات آراسته باشد که فرجام نیکی برای وی در پی خواهد داشت».

خطیب جمعه کیش همچنین با ترجمه بخشی از دعای قنوت نماز عید سعید فطر اظهار کرد: در قنوت دو دعای ویژه از خدواند تقاضا می کنیم. اول اینکه خداوند ما را در بهشت مصفای ایمان، اخلاق و عملی که برگزیدگان خود را جای می دهد قرار داده و  ما را در قول و فعل، گفتار و سکنات، حب و بغض، سکوت و سخن پیرو آنان قرار دهد.

وی ادامه داد: در دعای دیگر می خوانیم که خداوند همچنان که برگزیدگان خود را از عمل ناصالح، اخلاق وعقاید ناپسند به دور می دارد ما را نیز از پیروان اهل بیت گردانده و از زشتی ها دور بدارد.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اهمیت پرداخت زکات فطریه توسط مسلمانان پس از یک ماه روزه داری و عبادت ابراز کرد: پرداخت زکات فطر برای توجه به رفع مشکلات اقتصادی از جامعه مسلمانان و رسیدگی به مستضعفان و فقرا بسیار ارزشمند و ضروری است.

وی اضافه کرد: پرداخت زکات فطر توصیه خداوند متعال است و بی تردید اگر همه سهم خود از زکات را پرداخت کنند مبالغ اندک در کنار هم رقم کلانی خواهد شد که می توان با آن کارهای بسیار بزرگ و ارزشمندی برای جامعه انجام داد.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز عید سعید فطر، عید فطر را زمینه ساز وحدت مسلمانان در جهان اسلام خواند و افزود: عید فطر در جهان اسلام و در تمامی رده های مختلف به خصوص امروز در کشور در میان احزاب سیاسی زمینه ساز وحدت، همدلی، همراهی و هماهنگی بر سر اصول لایتغیر اسلام است.

وی اسلام، انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری را آیات محکم انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: همچنان که قرآن کریم آیات محکم و متشابه دارد و برای شناخت متشابهات به محکمات رجوع می شود در انقلاب اسلامی نیز احزاب برای شناخت صحیح از غلط در نظام جمهوری اسلامی که بر مبنای احکام الهی شکل گرفته است باید به محکمات رجوع کنند.

حجت الاسلام علیدادی متذکرشد: اگر کسی می خواهد انقلابی بمانند و انقلابی باشد باید برای شناخت سره از ناسره و صحیح و غلط ببیند کدام حزب و گروه با نگاه، اندیشه و نگرش اسلام، نظام اسلامی، امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب در زمینه های مختلف قولا و عملا نزدیک است. باید ببیند به چه میزان در عمل و شعار تابع فرامین و منویات بنیانگذار انقلاب و رهبری است. این ها بهترین ها برای سنجیدن است. هر جا به جریان ها، نگاه ها و اندیشه ها شک کردیم به این چهار اصل برگردیم.

نماز عید سعید فطر جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور جمع کثیری از مسئولان و مردم مومن و خداجوی در مصلای بزرگ جزیره کیش برگزار شد.

 

Powered by WPeMatico