امام جمعه اهل سنت کیش حضور و فعالیت کمیته امداد در جزیره کیش را ضروری دانست و گفت: ساماندهی و کمک به نیازمندان امری ضروری و مقدس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و سابق کمیته امداد کیش بر ضرورت حضور کمیته امداد، حمایت و تقویت این نهاد مردمی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کمک به نیازمندان کسر شأن نیست بر وجود آیات بسیاری در قرآن در رابطه با اطعام و کمک به نیازمندان و ایتام اشاره کرد و افزود: اهمیت یاری نیازمندان در اسلام به حدی است که پیامبر اکرم(ص) سفیرانی را برای جمع اوری کمک های مردمی به شهرهای دیگر گسیل می کردند در این خصوص حضرت علی(ع) را برای جمع آوری کمک های مردم به یونان فرستاده بودند.

شیخ یعقوب شمس کمیته امداد در جزیره کیش را یک نهاد ارزشی، مهم و ضروری برای کیش دانست و افزود: برخی می گویند کیش به کمیته امداد نیاز ندارد اما با وجود برخی مردم نیازمند در جزیره کیش من معتقدم که حضور کمیته امداد در کیش ضروری است.

وی با بیان اینکه بسیاری از ثروت های سرگردان در دست مردم است که می خواهند به نیازمندان کمک کنند افزود: کمیته امداد به عنوان یک متولی با جمع آوری و ساماندهی این اموال سرگردان آن ها را به دست افراد مستحق و نیازمندان واقعی می رساند.

امام جمعه اهل سنت کیش تاکید کرد: کمیته امداد ارگان مهم و سرنوشت سازی است که تقویت آن بسیار ارزشمند بوده و در پیشگاه خداوند متعال اجر بالایی خواهد داشت.

وی به حضور خیرین در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: در جزیره کیش افراد خیر بسیاری هستند که تاکنون به با همکاری کمیته امداد به نیازمندان یاری رسانده اند.

شیخ یعقوب شمس با اشاره به وظایف کمیته امداد اظهار کرد: کمیته امداد علاوه بر نیازمندان جزیره کیش به از کسانی که به صورت موردی دچار بحران و مشکلات مالی شده و یا در راه ماندگان در جزیره کیش نیز کمک های فراوانی داشته است.

وی حسن خلق، صبر و متانت و تعامل با مسئولان بخش ها و ادارات مختلف در جزیره کیش را از ویژگی های مثبت “سلیمان رحمانی” رئیس سابقه کمیته امداد امام خمینی(ره) جزیره کیش برشمرد و برای ” امیر مسعود سالکی” رئیس جدید کمیته امداد آرزوی موفقیت در این سمت را کرد.

کمیته امداد نیازمند نگاه مثبت و تقویتی است

علیرضا سلیمانی احمدی، بخشدار کیش نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه احترام به کمیته امداد، احترام به تفکرات امام راحل (ره) است تاکید کرد: تشکیل کمیته امداد، جهاد سازندگی و بسیج به عنوان سه تشکل مردم نهاد نشان از عمق تفکر امام ره نسبت به مسائل و مشکلات جامعه و اهمیت کارهای جهادی را بیان می کند.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد نهاد مقدسی است که نیازمند نگاه مثبت و تقویتی است افزود: نگاه کمیته امداد به مردم تنها کمک های مالی نیست بلکه کمیته امداد در راستای فعالیت های فرهنگی نیز گام های موثری برداشته و باید برای رسیدن به این مأموریت ها تقویت شود.

بخشدار کیش با اشاره به وجود ظرفیت های بسیار در جزیره کیش بیان کرد: باید از ظرفیت هایی که در کیش وجود دارد در راستای کمک به مردم و توسعه اقتصاد و فرهنگ کمک کرد تا فرهنگ انقلاب از این خطه از کشور صادر شود.

وی از تلاش ها و خدمات رئیس سابق کمیته امداد تقدیر کرد و بر همراهی و تعامل بیشتر کمیته امداد با حضور رئیس جدید این نهاد مردمی تاکید کرد.

تلاش برای رفع مشکلات معیشتی اولویت کمیته امداد کیش

سلیمان رحمانی، رئیس سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) جزیره کیش نیز در این نشست با بیان اینکه در مدت حضور در کیش تلاش کردیم تا وضعیت معیشتی مددجویان در اولویت فعالیت های کمیته امداد قرار داشته باشد افزود: سبدهای کالای مناسب با فواصل زمانی در اختیار مدد جویان قرار می گرفت و در راستای حفظ شأن و منزلت این افراد تلاش شد تا این فعالیت ها کمتر رسانه ای شود.

اهدا سبد کالا، پرداخت هزینه های تعمیرات کلی و جزئی منازل، بیمه مددجویان، بیمه تکمیلی، تهیه لوازم تحصیلی و هزینه های تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش، توزیع کمک های غیر نقدی، تهیه لوازم مورد نیاز اولیه زندگی، تهیه غذای گرم در طول سال با همکاری خیرین از جمله فعالیت های کمیته امداد جزیره کیش است که رحمانی رئیس سابق کمیته امداد از آن ها یاد کرد.

رحمانی همچنین از استقبال و حمایت های مردمی از طرح های محسنین و طرح اکرام ایتام یاد کرد و افزود: در ماه رمضان امسال ۴۵۰ کودک یتیم از سوی حامیان طرح محسنین و طرح اکرام تحت حمایت و پوشش قرار گرفته اند.

وی تاکید کرد: حضور خیرین و نیکوکاران در جزیره کیش موجب دلگرمی ما بوده و افتخار می کنیم در نهادی که با نگاه محرومیت زدایی فعالیت می کند خدمت می کنیم.

مدیریت فقر با استفاده از مشارکت های مردمی

امیر مسعود سالکی رئیس جدید کمیته امداد جزیره کیش نیز بر مدیریت فقر به عنوان یکی از اصول کاری کمیته امداد تاکید کرد و افزود: امید است با تعامل بیشتر با دیگر نهادها و سازمان های مستقر در جزیره کیش در اینده ای نزدیک جزیره ای بدون فقیر و نیازمند داشته باشیم و این شهر را به عنوان شهری بدون فقیر در کشور معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: دیدگاه ما این است که فقر را مدیریت کرده  و با با توجه به گسترش فقر در جامعه و بودجه اندک کمیته امداد از حمایت ها و مشارکت های مردمی و خیرین در راستای محرومیت زدایی و فقرزدایی استفاده کنیم.

مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) کیش با حضور مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان، امام جمعه اهل سنت کیش، بخشدار کیش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش و مدیران ومسئولان نهادها و ادارات مستقر در کیش در محل بخشداری کیش برگزار شد.

در این مراسم پس از اعطای حکم انتصاب رئیس جدید کمیته امداد از تلاش های سلیمان رحمانی، رئیس سابق کمیته امداد جزیره کیش با اهدا لوح تقدیر شد.

 

 

 

Powered by WPeMatico