امام جمعه کیش گفت: حادثه منا و یاد و خاطره جانباختگان این فاجعه به تاریخ حج ابراهیمی گره خورده و همیشه زنده است چون منا و حج زنده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی حادثه تلخ منا در حج ابراهیمی سال گذشته را محکوم کرد و گفت: امسال با کمال تأسف رژیم بی شرم سعودی سد راه مسلمانان و ضیوف الرحمان شده و اجازه نداد زائران ما در حج ابراهیمی حضور پیدا کنند.

وی افزود: جان باختن مظلومانه زائران بیت الله الحرام در سرزمین وحی بی کفایتی رژیم زائر کش، کودک کش و مسلمان کش سعودی را به تصویر کشید.

خطیب جمعه کیش با گرامی داشت یاد و خاطره زائرانی که سال گذشته در حج ابراهیمی و ضیافت الهی در مسیری که هیچ مانعی در آن وجود نداشت به سادگی و به دلیل بی کفایتی رژیم آل سعود جان باخته اند بیان کرد: ۷ هزار زائر کعبه در مسیری صاف، مکانی که مانعی در آن وجود نداشت به علت ازدحام و گرمای بیش از حد و تشنگی جان باختند.

وی ادامه داد: در حالیکه رژیم آل سعود با کمک به مردم و آب رسانی، خنک کردن مردم در ازدحام و امداد به موقع می توانست جان بسیاری از مردم را نجات دهد؛ بسیاری از مردم را در حالیکه هنوز جان داشتند و زنده بودند به حال خود رها کرد تا در اثر بی توجهی جان خود را از دست بدهند.

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: این همه جنایت و خباثت آل سعود که خود را خادم الحرمین می دانند در میان مسلمان ها کم نظیر است.

وی با محکوم کردن سکوت حکام کشورهای اسلامی اظهار کرد: بدتر از حکام کشورهای اسلامی، سازمان های حقوق بشر و کشورهایی هستند که خود را مدافع مستقیم حقوق بشر می دانند ولی هیچ یک در این حادثه سخنی نگفته و قدمی برنداشتند و کوچکترین حرکتی نکردند.

امام جمعه کیش با بیان اینکه در میان تمامی کشورهای اسلامی تنها ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب با تبیین مواضع جمهوری اسلامی در برابر این حادثه واکنش نشان دادند تاکید کرد: بدانید که منا و حادثه بزرگ آن برای همیشه زنده است چون منا و حج زنده است.

وی افزود: این حادثه با حج پیونده خورده است و جانباختگان در این حادثه نیز همیشه در یاد و خاطره مسلمانان زنده هستند.

خطیب جمعه کیش با دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی محکومیت آل سعود و جنایت این رژیم در حادثه منا عنوان کرد: در تمامی وقایع منطقه دست آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی به طور وضوح دیده می شود.

امام جمعه کیش با بیان اینکه حمله به برج های تجاری آمریکا که خود را یکی از کشورهای امن در جهان می داند توطئه ای بیش نبوده و قابل باور نیست اظهار کرد:  پس از این اتفاق آمریکا، تلاش کرد تا اسلام هراسی را در دستور کار خود قرا دهد.

وی تاکید کرد: در این حادثه تلاش آمریکا و استکبار جهانی بر مقصر جلوه دادن مسلمانان و تبلیغات گسترده علیه اسلام بود. آنها تلاش کردند تا تبلیغات رسمی راه بیاندازند و بگویند جنگ های صلیبی دوباره احیا شده تا توجیهی برای قتل و کشتار مردم مسلمان داشته باشند و امروز می بینیم روزی نیست که در کشورهای اسلامی مسلمان ها کشته نشوند.

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: آنچه امروز از پشت پرده این حادثه بیرون آمده، نشان می دهد در حادثه برج های آمریکایی دست کسی در کار بوده که مورد حمایت جدی آمریکا قرار داشته، همان کسانی که صیوف الرحمان را به خاک و خون کشیدند، مسلمانان یمن را بمباران کردند و با پول های جهنمی خود سوریه را به آتش کشیدند و مورد تأیید آمریکا نیز بودند.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: با توجه به اینکه به دلیل علم و دانش بی نظیر امام، لقب شکافنده دانش به ایشان داده شده بود و در کلاس های درس شاگردان بسیاری تربیت کرد، حکومت وقت نتوانست کلاس های درس امام را تحمل کند و ایشان را به شکلی ناجوانمردانه به شهادت رساند.

وی با تسلیت شهادت آیت الله مدنی شهید محراب، رحلت آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران پس از انقلاب را که در راه پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت از رهبر کبیر انقلاب سال های بسیاری زندان های رژیم منحوس پهلوی را تحمل کرده بود تسلیت گفت.

حجت الاسلام علیدادی با تسلیت شهادت سفیر امام حسین(ع)، مسلم بن عقیل که برای بیعت گرفتن از مردم کوفه به این شهر سفر کرده بود افزود: این شهادت آرام آرام ما را به شهادت های دیگر و شهادت امام حسین(ع) در کربلا متصل می کند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به روز عرفه، بر نیایش و عبادت در این روز که آغاز دهه امامت و ولایت است تاکید کرد و افزود: روز عرفه به خصوص امسال باید به صورت خاص برگزار شود زیرا هر سال نمایندگان جمهوری اسلامی در حرم امن الهی و در عرفه حضور داشتند اما امسال به دلیل مخالفت آل سعود زائران حج ابراهیمی ما نتوانستند در این آیین عبادی حضور یابند.

امام جمعه کیش در خطبه های اول نماز جمعه این هفته ابزار عمده نفاق را دروغ عنوان کرد و گفت: هر چه از این ابزار بیشتر استفاده شود عمق این رذیله اخلاقی در فرد بیشتر شده و شکاف بین ایمان و عقیده در وی عمیق تر و زاویه دارتر می شود.

وی ادامه داد: نفاق یک مرض است و کسی که به آن دچار شده باید هرچه سریعتر خود را درمان کند.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه یکی از صفات منافقان این است که خود را مصلح می دانند اظهار کرد: به فرموده قرآن کریم این افراد داعیه اصلاح در جامعه داشته و خود را مصلح می دانند.

وی با اشاره به اینکه منافق گاه آنچنان نفاق در وجود آنان رخنه کرده که از این صفت خود آگاه نیست و ندانسته فساد می کند بیان کرد: در نگاه منافق کسی که به نفع آن ها حرف زده و عمل می کند فرد مقبول تری است.

امام جمعه کیش ادامه داد: جبهه نفاق تمام حق و عدل را بر محور منفعت خود تنظیم کرده و در جایی که منفعت از آنان سلب شود به شدت منتقد می شوند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن و متعهد جزیره کیش در مصلی بزرگ کیش برگزار شد.

نمازگزاران پس از پایان نماز در راهپیمایی که به منظور برائت از آل سعود در کشتار مردم مظلوم و زائران بیت الله الحرام در منا صورت گرفت شرکت کردند.

 

 

Powered by WPeMatico