سرپرست معاونت حمل و نقل کیش با اشاره به نظارت کامل حوزه حمل و نقل بر سرویس های مدارس از خانواده ها خواست تا از بکارگیری خودروهای شخصی به عنوان سرویس مدارس اجتناب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، علیرضا عادلی، سرپرست معاونت حمل و نقل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس وتقارن این هفته با آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ گفت: در حوزه حمل و نقل تلاش شده تا نیازهای مدارس و دانش آموزان شناسایی شده و براساس این نیازها تمامی امکانات موجود در راستای خدمات رسانی مطلوب به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه رانندگان سرویس باید افراد قابل اعتماد و دارای سلامت جسمی و اخلاقی لازم باشند افزود: در سال تحصیلی جدید با بکار گیری تمام توان حوزه حمل و نقل راننده های خوبی برای سرویس های مدارس در نظر گرفته شده که صلاحیت لازم آن ها برای خدمات به دانش آموزان تایید شده است زیرا اعتقاد داریم ارتباط میان سرویس های مدارس، دانش آموزان و اولیا یک اصل اساسی در بحث تربیت است.

عادلی ادامه داد: رانندگان سرویس مدارس باید دارای بینش و فرهنگ بالایی باشند که در شأن دانش آموزان و خانواده های فرهیخته آنان باشد.

سرپرست حمل و نقل جزیره کیش اظهار کرد: تمامی رانندگان سرویس های مدارس دارای لباس فرم مخصوص بوده و ساعت شروع و اتمام کلاس ها در اختیار این افراد قرار داده می شود تا با برنامه ریزی مناسب سرویس رفت و آمد دانش آموزان را به موقع انجام دهند.

وی در رابطه با نظارت بر فعالیت سرویس های مدارس بیان کرد: نظارت بر فعالیت این سرویس ها صورت می گیرد ضمن اینکه بهترین نظارت از سوی اولیا خواهد بود و اولیاء دانش آموزان و مدارس با مشاهده کوچکترین مشکل می توانند در اسرع وقت با سامانه ۱۴۱ یا دفتر سرپرستی حمل و نقل تماس گرفته و مراتب را گزارش دهند تا به سرعت به درخواست آنان رسیدگی شود.

وی با تاکید بر مطرح کردن هر چه سریعتر مشکلات مورد مشاهده از سوی اولیاء دانش آموزان و مدارس با مسئولان حمل و نقل اظهار کرد: بهتر است تا قبل از اینکه مساله ای شکل حاد، جدی و ریشه دار به خود بگیرد مطرح شود تا به آن رسیدگی های لازم صورت گیرد.

عادلی تاکید کرد: مسئولان حوزه حمل و نقل آماده دریافت طرح ها و پیشنهادهای خوب کیشوندان در جهت افزایش کیفیت خدمات به همشهریان خود هستند و مطمئن باشند سعی می کنیم با تمام توان نیازها را در حد استطاعت شناسایی کرده و به آن ها جامه عمل بپوشانیم.

وی همچنین به خانواده های دانش آموزان توصیه کرد که از سرویس های شخصی استفاده برای فرزندان خود استفاده نکنند و افزود: در جزیره کیش استفاده از خودروهای شخصی به عنوان سرویس معنا ندارد وعواقب چنین تصمیم نادرستی برعهده اشخاص می باشد.

به گفته این مقام مسئول در حمل و نقل جزیره کیش هموطنانی که می خواهند از خودروهای غیراز مینی بوس به عنوان سرویس مدارس استفاده کنند می توانند از تاکسی های جزیره کیش که از سوی حمل و نقل نظارت می شود استفاده کنند زیرا تاکسی ها تحت نظارت بوده و در حمل و نقل کیش پرونده فعالیت دارند.

جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مساحت به عنوان  نگین انگشتری خلیج فارس دارای بیش از ۷ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف است که در ۲۳ مدرسه این جزیره مرجانی در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام / حسین زاده

Powered by WPeMatico