امام جمعه کیش بر ضرورت توجه و حساسیت مسئولان ادارات و نهادهای نظام اسلامی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حجاب و عفاف تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در خطبه های این هفته نماز جمعه عبادی سیاسی کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی با اشاره به سالروز سرکوب خونین مسلمانان در مسجد گوهر شاد مشهد در اعتراض به کشف حجاب اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی  تصمیم گرفت تا در ترکیه با آتاتورک و در ایران اسلامی با حضور رضاخان که دو مرکز بزرگ اسلامی جهان به شمار می روفتند بستر تسلط و حضور خود را فراهم سازد.

وی افزود: رضاخان با سه ماموریت مبارزه و حذف روحانیت، حذف روضه خوانی برای امام حسین(ع) و حذف کربلا و عاشورا از زندگی مسلمانان اهل تشیع و کشف حجاب و برداشتن چادر از سر زنان مسلمان بر تخت نشست و مورد حمایت استکبار قرار گرفت.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه زنان مسلمان و متدین در این زمان برا مقابله با جریان و هجمه ضد حجاب رضا خانی در خانه ها ماندند و سال ها از خانه خارج نشدند تصریح کرد: اما اکنون که در زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در جمهوری اسلامی قرار داریم کسانی که در ادارات و نهادها حضور دارند به مسئله حجاب و عفاف بی توجه بوده و نسبت به آن حساسیتی ندارند.

وی ادامه داد: کسانی که این بی توجهی را در ستور کار خود قرار داده اند در همان راستا قدم بر می دارند. چگونه می شود در مجموعه کسانی که نظام جمهوری اسلامی دارای مسئولیت هستند حجاب مورد توجه نبوده و جدی گرفته نشود؟ چطور مسئول نظام اسلامی هیچ حساسیتی برای حجاب و عفاف مجموعه زیر دست خود در دستور کار ندارد؟

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر اهمیت به مسئله حجاب و عفاف ورود دستگاه ای مسئول دفاع از حجاب و عفاف را ضروری و واجب خواند و تصریح کرد: بر ستاد امر به معروف و نهی از منکر واجب است که این مسئله را جدی گرفته و در آن ورود کرده و تذکرات لازم را بدهد.

وی تاکید کرد: محیط دستگاه های اداری مربوط به نظام جمهوری اسلامی است و جدی گرفتن مسئله حجاب و عفاف در آن ها اولویت دارد.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با یادآوری کودتای آمریکایی در پایگاه هوایی شهید نوژه در تیر ماه ۵۹ اظهار کرد: آمریکایی ها و استکبار هر زمان فرصت پیدا کردند برای ضربه زدن به ما درنگ نکردند. این از خصوصیت های دشمن است که رحم نمی کند. در طول تاریخ هم رحم نکرده اند.

وی با اشاره به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن چه در اوایل انقلاب که نوپا بود و چه اکنون که تبدیل به درختی تنومند و قوی شده است و ارکان انقلاب در سراسر کشور ریشه دوانده دست از توطئه برنداشته اند و توطئه های رنگین تر، پیچیده تر و بیشتری را طراحی می کنند و فکر می کنند با کودتا می توانند نظام و انقلاب اسلامی را ساقط کنند.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: در ذهن ملت و کشور ما فهرستی سیاه از ظلم ها و جنایت های استکبار جهانی به خصوص آمریکا نقش بسته است.

وی به سالروز ورود مسلم بن عقیل نماینده امام حسین(ع) به کوفه و گرفتن بیعت برای آماده سازی بستر ورود سروردشهیدان به این شهر اشاره کرد و افزود: تاریخ گواه و شاهد شکسته شدن عهد و بیعت این افراد و تغییر اوضاع سیاسی کوفه به نفع ظالمان است.

امام جمعه کیش با محکوم کردن تخریب بارگاه ائمه معصومین علیه السلام در بقیع به دست وهابیون، روز مقاومت اسلامی لبنان در برابر رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه و پیروزی مبارزات لبنان را تبریک گفته و این روز را بازگشت عزت به لبنان و کشورهای عربی دانست.

وی با یادآوری جنگ ۶ روز اعراب و اسرائیل را که منجر به شکست کشورهای عربی شد اظهار کرد: پیروزی حزب الله لبنان موجب شکست هیمنه اسرائیل شد به شکلی که اسرائیل دیگر جرأت حمله به خاک لبنان را به خود نداد و امروز حزب الله لبنان افتخار اسلام، کشورهای عربی و جغرافیای اسلامی است.

حجت الاسلام علیدادی همچنین با محکوم کردن برخی کشورهای عربی در حمایت ار بیانیه های اسرائیل علیه حزب الله لبنان آنان را حکامی کم عقل و ترسو خواند که از این بیانیه های علیه لبنان که برای دفاع از حیثیت اسلام در صحنه های سخت حاضر می شود دفاع می کنند.

وی با تبریک روز بهزیستی و تامین اجتماعی به کسانی که در راه خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه کار و فعالیت می کنند توصیه کرد به کار و حرفه خود ایمان جدی داشته باشند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلای بزرگ کیش اقامه شد.

Powered by WPeMatico