عطر خوش  ورود درب حرم مطهر امامین عسکریین به جزیره کیش با استقبال بی نظیر مردم فضای جزیره مرجانی کیش را عطرآگین  و روحانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، با ورود یکی از درب های حرمین عسکریین به جزیره کیش حال و هوای جزیره کیش رنگ و بوی سامرایی به خود گرفت و عاشقان و شیفتگان ولایت دل های خود را حرم یار روانه کرده و با استمداد از امام مهربانی ها برای سرزمین و مردم خود آرزوی پیروزی و بهروزی کردند.

کیشوندان میهمان نوازهمراه با مسئولان، غروب روز “سه شنبه”  در سرخی غروب به استقبال درب حرم امامین عسکریین رفته و با شکوهی بی نظیر درب حرم را در میان نوای زیبای مدیحه سرایی مداح اهل بیت از بندرگاه جزیره کیش تا مصلا بدرقه کردند. حضور کثیر خودروهایی که به دنبال خودروی حامل درب حرم امامین عسکریین به صورت کاروان در حرکت بودند چهره زیبایی به خیابان های جزیره کیش بخشیده بود.

اشک های زیبای دوستداران اهل بیت در میان توزیع شربت و شیرینی، با گل هایی زیبا در دستان زنان و کودکان نشان از دلتنگی میزبانان مهربانی داشت که بی صبرانه در انتظار بوی حرم یار چهرهایشان بارانی شده بود.

بنابراین گزارش، سابق بر این قرار بود که دو درب از هشت درب حرمین عسکریین (ع) در جزیره کیش تکمیل شده و به حرم ارسال شود اما به دلیل حجم بالای تقاضا در استان هرمزگان تنهای یکی از درب ها که متعلق به حرم امام هادی(ع) و امام حسن عسکری، پدربزرگ و پدر امام زمان (عج) است به جزیره کیش ارسال شده است تا پس از تکمیل و طلاکاری به حرم امامین عسکریین ارسال شود.

درب حاضر به طول ۲ متر و ۶۰ سانتی متر و عرض یک و نیم متر دارای ۲۶۰ کیلوگرم وزن است که حدود ۲۰ درصد از ساخت ابتدایی آن در شهر مقدس قم انجام شده و باقی مانده کارها و تکمیل کامل این درب به دست هنرمندان مطرح کشور و با هزینه مردمی صورت می گیرد.

عبدالرضا مرادی رئیس ستاد عتبات عالیات جزیره کیش در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حضور و ساخت این درب در جزیره کیش برای کیشوندان مون خیر و برکت به همراه خواهد داشت گفت: هزینه ساخت این درب ۵هزار میلیون ریال است که تمام آن از سوی مردم تامین خواهد شد و هیچ نهاد یا سازمان دولتی در تکمیل این درها مشارکت ندارد اما می توانند در بخش فرهنگی همکاری و یاری کنند.

وی با تاکید بر این که برای مطلا کردن درب حرمین به یک و نیم کیلو طلا نیاز است اظهار کرد: مردم می توانند نذورات و هدایای خود را به صورت نقدی و غیر نقدی به شماره حساب هایی که اعلام می شود واریز کرده و یا به ستاد عتبات عالیات کیش تحویل دهند.

مرادی همچنین از هنرمندان جزیره کیش به خصوص کسانی که در کاربا چوب مهارت دارند درخواست کرد تا در تکمیل درب حرمین عسکریین عتبات عالیات را یاری دهند.

وی در ادامه افزود: هنرمندان و تیم تخصصی که برای تکمیل درب در جزیره کیش حضور می یابند نیازمند مکان اسکان و دیگر ضروریات هستند که ما با امکانات محدود نیاز به حمایت از سوی مسئولان و مردم برای پذیرایی از آنان داریم و امیدواریم در این مسیر مردم ومسئولان ما را همراهی کرده و تنها نگذارند.

مرادی تاکید کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته این درب باید تا پایان سال ۹۵ همزمان با هفت درب دیگری که در استان هرمزگان در حال ساخت است تکمیل و تحویل شود.

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه مشارکت در ساخت و بازسازی درب های عتبات عالیات یکی از توفیقاتی است که پس از نابودی رژیم بعث عراق نصیب جمهوری اسلامی ایران شده یادآور شد: مردم ایران اسلامی برای چندمین بار است که در این حرکت معنوی و خداپسندانه مشارکت می کنند.

وی با اشاره به تاثیر مثبت این حرکت در ایجاد فضای معنوی بیشتردر میان مردم و دوستدارن ولایت و امامت  اظهار کرد: این در، در آینده ای نزدیک به حرمین امامین عسکریین متصل می شود و کسانی که امکان حضور در حرم ائمه (ع) را ندارند با مشارکت در تکمیل و ساخت این درب می توانند از حس معنوی حضور در حرم امامان برخوردار شوند.

درب حرمین عسکریین تا روز جمعه و پس از اقامه نماز جمعه در مصلای کیش قرار دارد و مردم می توانند برای دیدار از آن به مصلای کیش مراجعه کنند. درب حرم امامین عسکریین (ع) پس از اقامه نماز برای ساخت و تکمیل به کارگاهی در قرارگاه سپاه کیش منتقل خواهد شد.

این درب متعلق به حرمین امامین عسکریین(ع)، امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) که در شهر سامرای کشور عراق به خاک سپرده شده اند است.

حرمین امامین عسکریین در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ نخستین بار در اسفند ۸۴ گنبد مطهر و در خرداد ۸۶ دو مناره قدیمی حرم بطور کامل در حمله های تروریستی تخریب شد.

 

Powered by WPeMatico