همزمان با هفته دولت، گلزار شهدای گمنام جزیره کیش با حضور مدیران و مسئولان سازمان ها و ادارت مستقر در جزیره کیش غبار روبی، عطر افشانی و گلباران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، دولتمردان جزیره کیش همزمان با هفته دولت در گلزار شهدای جزیره کیش حضور یافته و با شهدا، امام شهدا و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عهد و میثاقی دوباره بستند.

بنابر این گزارش، مراسم غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام مسجد امام حسن مجتبی (ع) عصر پنج شنبه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در کیش و مردم مومن جزیره مرجانی کیش برگزار شد.

در این مراسم حاضران در مراسم با اهدا تاج گل به شهدای گمنام، مزار نمادهای صبر و مقاومت، ایستادگی، غیرت و جوانمردی را به آب گلاب و اشک دیده شستشو داده و با گل های سرخ و سفید گلباران کرده و با آرمان های شهدا میثاقی دوباره بستند.

در دی ماه سال ۱۳۸۱ پیکر مطهر پنج شهید گمنام گلگون کفن دوران دفاع مقدس که در مناطق جنگی کشور به امانت سپرده شده بودند به جزیره کیش انتقال یافته و در مسجد امام حسن مجتبی (ع) آرمیدند. هم اکنون گلزار این شهیدان زیارتگاه عموم کیشوندان و مسافرانی است که فداکاری ها و جانفشانی های آنان را فراموش نکرده و نخواهند کرد.

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت  دو یار دیرین امام )ره)، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی و اسوه صبر و تقوی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، در تقویم جمهوری اسلامی ایران دوم تا هشتم شهریور بنام هفته دولت نامگذاری شده است.

12  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 12 3
11  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 11 1
9  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 9 3
8  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 8 3
7  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 7 2
2  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 2 3
1  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 1 6
5  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 5 3
6  همزمان با هفته دولت؛اسوه های ایستادگی دفاع مقدس در کیش گلباران شدند 6 3

 

 

 

 

Powered by WPeMatico