عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نظام مهندسی کشور می تواند بازوی قوی کمیسیون عمران و دیگر کمیسیون های مجلس باشند بر واگذاری کار ساخت و ساز به مهندسین و کسانی که صلاحیت حرفه ای این کار را دارند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، محمد رضا رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس و رئیس کمیسیون عمران در نوزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی کیش گفت: تعامل و همراهی نظام مهندسی کشور با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون عمران می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور راحل کند.

وی افزود: مهندسین کشور ما در عرصه های سازندگی و در زمان ۸ سال دفاع مقدس نقش آفرینی خوبی داشته و شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کردند. جامعه مهندسین کشور ظرفیت بالایی دارد و باید از آن ها خوب استفاده شود. نظام مهندسی می تواند بازوی قوی برای کمیسیون مجلس و دیگر کمیسیون ها باشد.

وی با اشاره به نقاط ضعف و قوت قانون نظام مهندسی گفت: باید تلاش کنیم تاضعف ها را برطرف کرده و از نقاط قوت استفاده کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، قرار گرفتن تمامی امور شهر سازی در حوزه شغلی مهندسان و کاردانان، در نظر گرفتن قانون به نفع مردم، ایجاد حس امنیت و اعتماد در مردم نسبت به جامعه مهندسی، حرکت مهندسان از لحاط اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی، امنیتی و صرفه جویی به سمت جلب رضایت مردم، مشارکت در تهیه و اجرای طرح های توسعه کشور، یافتن هویت جامعه مهندسی و هویت دادن به شهرسازی و آبادانی کشور را از اهداف قانون نظام مهندسی کشور دانست.

وی با اشاره به ۴۰۰ هزار مهندس در کشور این ظرفیت را ارزشمند خواند و افزود: می توانیم برای حل بسیاری از چالش های اجتماعی ا این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.

رضایی  با اشاره به اینکه بسیاری از مهندسین برای تامین حداقل های زندگی دچار مشکل هستند و کل درآمد آن ها از سهمیه های نظاررتی تامین می شود تصریح کرد: این اتفاق در شأن مهندسان کشور نیست و باید چاره ای اندیشید تا بازار مسکن رونق گرفته و جنب و جوشی در این بازار ایجاد شود.

وی با بیان اینکه امروز کار سخت و ساز در محاصره شهرداری ها و وزارت راه و شهر سازی قرار دارد گفت: از یک سو شهرداری ها محدودیت هایی برای مهندسین بوجود آورده اند و از سوی دیگر وزارت راه و شهر سازی.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید شهرداری ها و وزارت راه و شهر سازی به مهندسین اعتماد بیشتر کرده و کار مهندسین باید به مهندسین واگذار شود.

وی اظهار کرد: امروز کسانی که صلاحیت ندارند ساختمان می سازند. هر کس به خودش اجازه ساخت و ساز در کشور می دهد. این جای اشکال دارد. ساختمان باید توسط مهندسین و کسانی که صلاحیت حرفه ای دارند ساخته شود.

نوزدهمین اجلاس هیات عمومی نظام مهندسی کشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرساززی، اکبر ترکان رئیس نظام مهندسی کشور و دبیر هماهنگی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیران شهرداران و مهندسین کشور در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

انتهای پیام/ح

Powered by WPeMatico