در راستای اجرای طرح جمع آوری قلیان از سطح جزیره کیش، نشست ویژه ای با حضور تعدادی از مسئولان محلی کیش در ستاد فرماندهی انتظامی کیش برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس از  شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش، در این نشست که ۳ ساعت به طول انجامید امام جمعه، فرمانده انتظامی، دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، فرمانده مرکز مقاومت بسیج، دادستان، رئیس دادگستری، رئیس مرکز توسعه سلامت و تعدادی از مسئولان انتظامی حضور یافته و به تبادل نظر  در خصوص نحوه اجرای طرح جمع آوری قلیان از سطح جزیره کیش پرداختند.
بنابراین گزارش، امام جمعه کیش در این نشست با تقدیر از اهتمام شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در اجرای طرح جمع آوری قلیان ها گفت: جمع آوری قلیان از سطح کیش، مطالبه و خواسته مردم است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر علیدادی با تاکید بر اهمیت مبارزه با موادمخدر و مواد دخانی در کیش گفت: کسانی که در جزیره زیبای کیش زندگی می کنند اگر بخواهند این زیبایی بماند باید به الزام های آن توجه جدی داشته باشند، یکی از این الزام ها این است که مواد مخدر و دخانیات و قلیان به معنای واقعی در جزیره وجود نداشته باشد.
حجت الاسلام حسن علیدادی با بیان این مطلب که جزیره زیبای کیش انصافاً در برخی حوزه ها زیباست افزود: برای اینکه این زیبایی مطلق باشد باید به الزامات جامعه عمل بپوشانیم ، باید از سود سیگار و قلیان بگذریم و نگوییم چون جزیره سیاحتی است برای جذب گردشگر نیاز به ارائه آن داریم .
سرهنگ دهکی فرمانده انتظامی کیش نیز در این جلسه با بیان اینکه مصرف قلیان دروازه ورود به مصرف مواد مخدر است تصریح کرد: مصرف قلیان،  ضمن به مخاطره انداختن سلامتی مصرف کننده، مشکلات اجتماعی را نیز به بار می آورد.
وی از اعلام آمادگی مجموعه فرمانده انتظامی ویژه کیش در اجرای صحیح و مناسب و در چارچوب قانون این طرح خبر داد.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج کیش نیز در این جلسه آمادگی مرکز مقاومت بسیج در طرح جمع آوری قلیان ها و ریشه کن کردن این معضل در سطح جزیره را اعلام کرد.
سرهنگ صنعتکاران با اعلام آمادگی بسیج در اجرای طرح جمع آوری قلیان ها از سطح جزیره کیش افزود: بسیج در تمامی طرح هایی که به سلامت جامعه و دوری جوانان از آسیب ها و ناهنجاری ها کمک کند، با تمام قدرت حضور فعال خواهد داشت.
محمد شنبه زاده رئیس دادگستری کیش و عباسی دادستان کیش نیز در این جلسه با تبیین قانون منع استعمال قلیان در اماکن عمومی، هرگونه عرضه قلیان در اماکن عمومی را ممنوع دانسته و این امر را تخلف عنوان کردند.
محمدحسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از تمامی اعضای جلسه در همکاری با این شورا در جهت اجرای طرح های مختلف، در سخنانی گفت: شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش بر اساس خواسته‌های به حق مردم برای تحقق جزیره پاک و سالم با همکاری سایر دستگاه ها  وارد اجرای عملی طرح جمع آوری قلیان ها از سطح جزیره کیش می‌شود.
وی در این خصوص تصریح کرد: بسیاری از خانواده‌ها نیز برای حفظ سلامتی فرزندان خود، بصورت حضوری یا تلفنی با دفتر این شورا از اجرای طرح جمع آوری قلیان ها از سطح جزیره کیش استقبال کردند و خواستار ورود جدی‌تر سایر دستگاه ها در این زمینه هستند.
گفتنی است، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس مرکز توسعه سلامت و تعدادی از اعضای جلسه هر کدام به بیان دیدگاه های خود در نحوه اجرای طرح جمع آوری قلیان ها صحبت کردند و در پایان تصمیم گرفته شد با تعیین کارگروه ۵ نفره الزامات و شرایط اجرای این طرح ارائه و به مرحله اجرا درآید.
انتهای پیام/ح

Powered by WPeMatico