فرمانده پدافند هوایی کیش ۸ سال دفاع مقدس را از افتخارآمیزترین حماسه ها در تاریخ ایران اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، سرهنگ محسن رضایی فرمانده پایگاه پدافند هوایی کیش در مراسم همایش اقتدار نیروهای مسلح که در خانه فرهنگ و هنر لبخند کیش برگزار شد گفت: جنگ نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران زمانی آغاز شد که انقلاب نوپای ایران اسلامی درگیر حل و فصل مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی بود.

وی افزود: دشمنان انقلاب که از یک سو به شدت از پیروزی انقلاب ضربه خورده و از سوی دیگر از ایجاد اختلافات داخلی برای نابودی انقلاب درمانده بودند به شکل ناجوانمردانه ای جنگ گسترده ای را به کشور تحمیل کردند.

فرمانده پدافند هوایی کیش با اشاره به اینکه تجزیه و تحلیل ناشیانه دستگاه های اطلاعاتی غرب از اوضاع داخلی ایران عامل اصلی و مهم ترغیب دولتمردان عراق در حمله به جمهوری اسلامی ایران بود افزود: این تحلیل در ارتش از نابسامانی های موجود داخلی تنزل فرماندهی، نبود تثبیت انضباط، کاهش مدت سربازی، تعویض پی در پی فرماندهان منشا می گرفت و نتیجه این شد که دشمن بر نبود توانایی ارتش در مقابله با تجاوز حساب جدید بگشاید.

وی با اشاره به تهاج دشمن بعثی در ۳۱ شهریور ۵۹ به ایران اظهار کرد: این تهاجم، به یکی از طولانی ترین، خونبارترین، و ویرانگرترین جنگ دنیا پس از جنگ دوم جهانی، همچنین یکی از دردناک ترین و غم انگیزترین و در عین حال افتخار آمیزترین حماسه تاریخ  میهن اسلامی ما تبدیل شد.

رضایی با ارائه آماری از تسلیحات نظامی نیروهای بعث عراق در آغاز جنگ تحمیلی گفت: ارتش رژیم بعثی عراق در آغاز تجاوز دارای ۱۲ لشکر۴۵ تیپ مستقل و تجهیزات این کشور شامل ۸۰۰ قبضه توپ ۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه تانک و نفر بر ۴۰۰ قبضه توپ ضد هوایی ۳۶۶ فروند هواپیما و ۴۰۰ بالگرد  با آمادگی مناسب بوده است.

وی افزود: اما آنچه را که سردار نگون بخت قادسیه از آن غافل بود قدرت رهبری و به کار گیری سایر منابع انسانی و امکان ترکیب توانایی های بالقوه از سوی جمهوری اسلامی ایران بود. لذا همان ارتش آسیب دیده به زعم دشمن، تنها ۲ ساعت پس از آغاز تهاجم  و حمله به ۴ فرودگاه اصلی و ۱۹ شهر ایران با همت خلبانان شجاع نیروی هوایی دربعد از ظهر۳۱ شهریور۵۹ توانست ۲ پایگاه مهم هوایی عراق بنام “الرشید” در بغداد و “شعیبیه” در حومه بصره را آماج حملات کوبنده و بمباران سنگین خود قرار داد.

فرمانده پدافند هوایی کیش با اشاره به ادامه حملات ایران در اول مهر به مواضع مختلف رژیم بعث عراق گفت: دلیرمردان اسلام ماشین جنگی عراق را متوقف کردند و بر آمال و آرزوهای رژیم بعث به سرکردگی صدام حسین که با خیال تداعی جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل ،افکار شوم و پلید  فتح سه روزه تهران را در سر داشت خط بطلان کشیدند .

این فرمانده نظامی یادآور شد: نیروهای بسج مردمی به وسیله سپاه پاسداران سازماندهی شده ویا بدون سازماندهی و خود جوش همدوش ارتش به مقابله با دشمن پرداخته و عزم و اراده ملی ایران را برای دفع تجاوز نشان دادند.

وی با اشاره به گسترش توانایی های علمی و صنعتی کشور پس از سال های دفاع مقدس اظهار کرد: امروز ملت بزرگ ایران به دلیل احراز لیاقت و شایستگی در زمینه های علمی و  صنعتی و به خاطر دستاوردهای مهمی که در عرصه های انرژی هسته ای و صنایع دفاعی و دیگر صنایع در اختیار دارد در جایگاهی  ایستاده که سران جبهه استکبار بیش از هر زمان دیگری منافع نامشروع خود را در خطر می بینند آنها احساس میکنند جمهوری اسلامی ایران علاوه بر آزادی خواهی و حرکت انقلابی در زمینه شکوفایی علمی و صنعتی نیز در حال تبدیل شدن به الگویی برای دیگر ملت هاست و این برای چپاولگران بین المللی قابل تحمل نیست.

رضایی در ادامه بیان کرد: دشمن تصور می کرد با با فشارهای سیاسی، حمله نظامی، تبلیغات مسموم، جنگ های روانی، تحریم اقتصادی و سایر توطئه های علیه ایران می تواند ملت ایران را به زانو درآورده  ملت ایران را ضعیف و عقب مانده نگه دارند اما در عمل آنچه مشاهده کرد عکس آن چیزی است که طراحی کرده بود.

به گفته فرمانده پدافند هوایی آنچه امروز در زمینه پرونده هسته ای ایران و قدرت موشکی و دفاعی ایران مطرح می شود جبهه دیگری است که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا علیه ملت غیور ایران گشوده است تا به تلافی ناکامی هایش در جنگ از این طریق عقده گشایی کند.

وی تاکید کرد: گشودن این جبهه بار دیگر صحت و عمق بینش امام راحل (ره) را به اثبات می رساند که فرمودند« جنگ ما جنگ ایمان و رذالت، فقر و غنی و حق و باطل بود و تمام شدنی نیست».

این فرمانده نظامی اظهار کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی در کنار سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و نیروهای بسیج مردمی با تکیه بر قدرت الهی و داشتن جوانانی برومند و با انگیزه قوی ایمانی و بهره مندی از تجهیزات پیشرفته که دانشمندان ایرانی تولید کرده اند با پشتیبانی ملت بزرگ ایران اجازه هیچ حرکتی را به دشمنان نداده و هر گونه تهدیدی را که جنبه عملی به خود بگیرد سرکوب می کنند.

وی دفاع مقدس را قطعه ای از تاریخ ملت ایران است نامید و افزود:،دفاعی که برگ برگ آن با شجاعت،ایثار، جانبازی، غیرت و شهامت راد مردان بزرگ نوشته شده است. مردانی که مرگ را به بازی گرفتند، در باغ شهادت را گشودند و طعم عشق را چشیدند و آسمان عشق را چراغانی کردند. آنان در مکتب حسین(ع) شاگردان خوبی بوده و درس آزادگی را از وی آموخته و سربلند از آزمون های الهی بیرون آمدند.

سرهنگ رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با یادی از دلاورمردان عرصه دفاع و رزم همچون شهیدان نامجو ، فلاحی ، شیرودی ، متوسلیان، زین الدین، ستاری ، بابایی ، باقری ، باکری و هزاران شهید که حسین حسین گویان دل از این جهان فانی برگرفتند گفت : آنها با تقدیم جان خود عزت و سربلندی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

وی تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با اتکا به ذات اقدس الهی، دعای خیر حضرت قائم و رهبری های مدبرانه مقام معظم رهبری و حضور پرشور ملت فهیم و دشمن شناس در صحنه های مختلف انقلاب توانسته است آمال و آرزوهای بدخواهان انقلاب را علی رغم فشارها و تحریم های اقتصادی به یاس و نومیدی تبدیل و توطئه های و موانع بیشماری که از سوی استکبار جهانی طراحی شده است را پشت سر بگذارد و با اقتدار و صلابت به الگویی برای ملت های آزادی خواه درسراسر جهان تبدیل شود و به همه اثبات کند که تنها راه تحقق وعده ها و نصرت الهی ایستادگی و مقاومت در برابر دنیای استکبار است و سازش با آن ها همواره همراه با ذلت و خواری خواهد بود.

سرهنگ رضائی تصریح کرد : اگر چه امروز به ظاهر جنگی در میان نیست اما نوع و روش جنگ تغییر کرده و دشمن با ابزارهای جدیدی در شبکه های  مجازی و اجتماعی افکار و اعتقادات جوانان را مورد هدف قرار داده است. از این رو نباید سنگرها را خالی کرد چرا که دشمن هر روز نقشه تازه ای بر علیه نظام جمهوری اسلامی طراحی می کند. امروز نباید سنگرها را خالی کرد زیرا دشمن از پا ننشسته به خواب نرفته و هربار با قدرت بیشتر  نقشه تازه ای برای ملت ایران طراحی می کند. یک روز با تهدید و یک روز با لبخند.

وی خاطر نشان کرد: اگر در گذشته سلاح نظامی حرف اول را می زد امروز بصیرت و بینش حرف اول را می زند و دشمن باید بداند جوانان انقلابی و غیور مرد این مرزو بوم با اتکا به خداوند و تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب در دفاع از امنیت میهن و مرزهای ایران اسلامی و ارزش های اسلامی و ملی از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد .
فرمانده پدافند هوایی کیش همچنین درگذشت سرهنگ پرویز مرسلی فرمانده حفاظت یگان هواپیمایی کیش را به خانواده مرحوم و همکاران وی و نیروهای نظامی و انتظامی کیش تسلیت گفت.

همایش اقتدار نیروهای مسلح امروز با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد، امام جمعه کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، ائمه جمعه و جماعات و مدیران و روسای سازمان ها و ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش در خانه فرهنگ و هنر لبخند کیش برگزار شد .
۳۱ شهریور تا ششم مهر ماه همزمان با آغاز جنگ تحمیلی و ۸ سال دفاع مقدس در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است .

 

Powered by WPeMatico