دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در مراسم انتصاب رئیس کمیته توسعه مشارکت های مردمی این شورا بر بهره گیری از مشارکت های مردم در پیشگیری و مبارزه با معضل اعتیاد تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، دکتر محسن آسوباررئیس جمعیت هلال احمر کیش طی حکمی از سوی علی اصغر مونسان مدیرعامل و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش به عنوان رئیس کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش برگزیده شد.

بنابراین گزارش، این حکم در نشستی که با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، رئیس جمعیت هلال احمر کیش، جمعی از کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر کیش و اصحاب رسانه برگزارش به دکتر آسوبار تقدیم شد.

در این نشست، محمد حسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: نیروهای هلال احمر در خط مقدم مبارزه همواره آماده بوده و وجود این عزیزان مایه افتخار و مباهات است.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس افزود: شهدای دفاع مقدس با حضور در جبهه های رزم حماسه آفریدند و خون سرخ خود را برای آبیاری درخت اسلام خالصانه در طبق اخلاص تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

جهان تاکید کرد: اگر همواره یاد و نام آنان را که با خدا معامله کردند گرامی بداریم هیچگاه شرمنده نخواهیم شد.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری و اقدامات فرهنگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: اگر در بحث پیشگیری و فعالیت های فرهنگی اقدامات مناسبی انجام دهیم دیگر مقابله و مبارزه معنا نخواهد داشت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: نباید اینهمه شهید بدهیم و در پایان شاهد تزلزل جوانان و گسترش اعتیاد و معضلات آن در جامعه باشیم.

وی ادامه داد: باید با گسترش فعالیت های فرهنگی تلاش کنیم که مردم آگاهانه وارد صحنه شده و خود ستون های پیشگیری، آگاه سازی، مقابله و مبارزه با مواد مخدر در جامعه باشند.

جهان با تاکید بر اینکه کاری که برای رضای خدا انجام شود خستگی ندارد بیان کرد: امید است با تلاش رئیس جدید کمیته مشارکت های مردمی و یاری رسانه ها در آگاه سازی و اطلاع رسانی سریعتر از آنچه مدنظر است بازخورد فعالیت های این کمیته در جامعه دیده شود و طرح های برنامه ریزی شده جامه عمل بپوشد.

محسن آسوبار رئیس جمعیت هلال احمر کیش که در این مراسم حکم انتصاب رئیس کمیته مشارکت های مردمی را دریافت کرد با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان عرصه ۸ سال دفاع مقدس گفت: امیدواریم رهرو ان خوبی برای کسانی باشیم که برای امنیت و آرامش ما تلاش های بسیاری کرده و در این راه از جان خود گذشتند.

وی با بیان اینکه امروز وظیفه خطیری بر عهده وی قرار گرفته است افزود: هلال احمر یک نهاد مردمی و غیردولتی است و نزدیک به ۵۰ درصد بودجه آن توسط مشارکت های مردمی تامین می شود و مابقی از کمک های دولتی است.

آسوبار افزود: هلال احمر از بطن جامعه شکل گرفته و در درون خود سازمان های مردمی به نام سازمان جوانان و سازمان داوطلبان را دارد که وظیفه فرهنگ سازی و پیشگیری از معضلاتی همچون اعتیاد، ایدز و دیگر مشکلات مردمی را برعهده دارد.

وی ادامه داد: وظیفه سازمان داوطلبان هلال احمر نیز بهره گیری از مشارکت های مردمی، استعدادها و توان مالی کسانی است که بضاعت مالی خوبی داشته و  آماده حمایت از نیازمندان هستند.

در بخش دیگری از این مراسم محمد حسن جهان و رئیس جدید کمیته مشارکت های مردمی به سوالات خبرنگارن پاسخ دادند.

افزایش بهره گیری از مشارکت های مردمی

محسن آسوبار رئیس کمیته توسعه مشارکت های مردمی شورای هماهنگی با مواد مخدر کیش در پاسخ به اینکه برنامه های آینده این کمیته در راستای پیشگیری از معضل اعتیاد چیست اظهار کرد: اولویت در مبارزه با مواد مخدر باید بر روی پیشگیری و آگاه سازی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان جوانان هلال احمر با فعالیت های پیشگیری از اعتیاد درگیر بوده و سابقه آشنایی با اینگونه فعالیت ها را دارد ادامه داد: هلال احمر کیش سابقه فعالیت در این زمینه را دارد و در ادامه مسیر با بهره گیری از مشارکت های مردمی و توان مالی خیرین امیدوار است که بخشی از معضلات مربوط به اعتیاد را از میان بردارد.

این مقام مسئول در کمیته توسعه مشارکت های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با اشاره به اینکه تنها آگاه سازی و برگزاری جلسات کارساز نیست، اجرای طرح های محلات عاری از دخانیات را از جمله طرح های اجرا شده در هلال احمر عنوان کرد.

محمد حسن جهان نیز در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان به عنوان الگوهای جامعه به چه میزان در طرح های مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از گسترش اعتیاد و مصرف مواد مخدر مشارکت دارند اظهار کرد: بی تردید مشارکت مسئولان و همکاری با طرح های پیشگیری و مقابله با مواد مخدر می تواند در جامعه موثر واقع شود و با همکاری و همیاری مردم و تمام نهادها و سازمان ها در آینده ای نزدیک جزیره ای سالم و عاری از هرگونه معضل اعتیاد و مواد مخدر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در ۸ سال دفاع مقدس نیز آنچه پیروزی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان به ارمغان آورد ایمان، اعتقاد و سرمایه های انسانی بود بیان کرد: آنچه دشمن از آن غافل بود نیروهای مخلص، مومن ، خوش فکر و متعهدی بود که از ابتدا تا انتها پای کار بودند و تا پیروزی دست از مبارزه و تلاش برنداشتند.

افزایش دو واحد درسی در دانشگاه ها، برگزاری کلاس های مشاوره در مدارس، حضور در مهدهای کودک و برگزاری کلاس های دوره ای برای مدیران و معلمان، استفاده از مشاوران در مدارس و حضور ۵۰ سفیر سلامت که آموزش های لازم را دیده اند در مدارس از ویژه برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در راستای پیشگیری و مقابله با گسترش معضل اعتیاد در جزیره کیش است

توجه بیشتر به حوزه مشارکت های مردمی در مبارزه با مواد مخدر

حکم انتصاب محسن آسوبار به عنوان رئیس کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر توسط محمد حسن جهان دبیر این شورا به وی تقدیم شد.

در بخشی از این حکم آمده است:

بدیهی است ضرورت جدی مشارکت مردمی و اجتماعی تر شدن امر مبارزه فراگیر با عرضه و تقاضای مواد مخدر و آسیب های مربوط به آن ایجاب می نماید تا با عنایت بیشتری به این حوزه پرداخته شود و با هماهنگی نسبت به برنامه ریزی دقیق و تشکیل جلسات کمیته و پیگیری اجرای کامل مصوبات مربوط اقدام و گزارش آن را مستمرا به دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش منعکس نمایید.

توفیق شما را در راستای انجام این مأموریت خطیر و اجرای برنامه ها با رعایت اصول قانونمداری در ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در سایه پروردگار قادر متعال خواستارم.

علی اصغر مونسان مدیرعامل و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش

در همین راستا، سرهنگ “رحیم جهانبخش” فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز طی حکمی از سوی علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش به عنوان رئیس کمیته مقابله و عرضه، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر انتخاب شده است.

پیش از این سرهنگ” حسین دهکی” فرمانده پیش نیروی انتظامی ویژه کیش این سمت را برعهده داشت.

جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مساحت در میان آب های گرم خلیج فارس در پیشگیری ومبارزه با معضل اعتیاد در کشور پیشگام است.

photo_2016-09-26_01-39-49  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 39 49
photo_2016-09-26_01-40-31  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 40 31
photo_2016-09-26_01-39-43  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 39 43
photo_2016-09-26_01-40-23  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 40 23
photo_2016-09-26_01-40-17  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 40 17
photo_2016-09-26_01-39-34  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 39 34
photo_2016-09-26_01-39-25  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 39 25
photo_2016-09-26_01-40-08  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 40 08
photo_2016-09-26_01-40-02  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش: مشارکت های آگاهانه مردمی پایه های استوار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است photo 2016 09 26 01 40 02

Powered by WPeMatico