فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش بر تحقق اهداف اجتماعی با بهره گیری از سرمایه های اجتماعی و اقدامات ایجابی پلیس تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، سرهنگ « رحیم جهانبخش» در دیدار با امام جمعه اهل سنت کیش با ارزیابی مثبت از نتایج برگزاری این گونه نشست ها، تلاش کارکنان فرماندهی دریابانی در رفع مشکلات مرزنشینان را خواستار شد و افزود: مرزنشینان باید مثل همیشه با همکاری مؤثر، در تأمین امنیت مرزها کوشا باشند.

وی دستیابی به امنیت پایدار را در گروه تلاش همگانی دانست وافزود: مهمترین اصل برای داشتن جامعه‌ای سالم و همچنین استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موجود در مرز، داشتن مرزهایی امن و مطمئن است.

جهانبخش ادامه داد: جزیره کیش منطقه حساسی است و همدلی و همکاری بین نیروی انتظامی و مرزنشینان نیاز اصلی در تأمین امنیت نوار مرزی است.

وی با تاکید بر وحدت میان مذاهب در ایجاد فضایی آرام تاکید کرد و افزود: امید است در جزیره کیش فضایی آکنده از وحدت و همدلی همچون گذشته با استفاده از تجربه ریش سفیدان و بومیان ایجاد شود و شیعه و سنی در آرامش کنار هم و کلیه مسئولان بویژه دریابانان در ایجاد مرزی امن و آرام یکدیگر را یاری کنند و پلیس همواره از همکاری و مشارکت آنان در حفظ و تداوم امنیت منطقه استقبال خواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی بر بهره گیری از سرمایه های اجتماعی و اعتماد به عنوان اصلی ترین مولفه سرمایه های اجتماعی تاکید و اظهار کرد: وجه پلیس همیشه سلبی نیست و پلیس بر استفاده از سرمایه های اجتماعی و اقدامات ایجابی در تحقق اهداف خود تاکید دارد.

وی با بیان اینکه عامل اصلی تقویت ارتباط میان مردم و مسئولان روحانیت است تاکید کرد: با همفکری پلیس و نیروی انتظامی می توان بر مشکلات غلبه کرده و آنها را مرتفع ساخت چرا که ما هم بخشی از مردم و برای مردم هستیم و خدمت رسانی به آن ها اصلی ترین وظیفه ماست.

فرمانده انتظامی و دریابانی کیش توسعه تعامل دریابانی با بومیان و مرزنشینان و جلب مشارکت های مردمی در تامین نظم و امنیت را از مهمترین اهداف فرماندهی  انتظامی و دریابانی کیش برشمرد.

 

همکاری با پلیس عبادت و یک تکلیف است

 

امام جمعه اهل سنت جزیره کیش نیز در این نشست با تاکید بر اینکه همکاری با نیروی انتظامی، که نظم را در جامعه پیاده می کنند عبادت است گفت: همکاری با پلیس برای ما یک تکلیف است.

 

شیخ یعقوب شمس با بیان اینکه اگر امروز ما شاهد احساس امنیت و آرامش گردشگران و کیشوندان هستیم و کیش بعنوان امن ترین شهر ایران انتخاب می شود بخش عظیمی از آن را مدیون نیروی انتظامی هستیم اظهار کرد: می توان مشکلات اقتصادی و معیشتی  را تحمل کرد ولی با ناامنی نمی توانیم زندگی کنیم و خدا را شاکریم که در این کشور با این امنیت بالا زندگی می کنیم .

 

وی با تقدیر از خدمات “سرهنگ دهکی” در طول مسئولیت خود، ابراز امیدواری کرد که در دوران فرماندهی سرهنگ “رحیم جهانبخش” شاهد افزایش موفقیت ها و تحقق و تثبیت امنیت پایدار باشیم.

 

امام جمعه اهل سنت جزیره تعامل بین نیروی انتظامی و مرزنشینان را بسیار خوب عنوان کرد و افزود: تعامل و همدلی در پیشرفت و تحقق اهداف بسیار موثر است و از این جهت باید تعاملات مستمر باشد.

 

شیخ یعقوب شمس در این دیدار ضمن تبریک انتصاب سرهنگ “رحیم جهانبخش” به سمت فرمانده انتظامی و دریابانی کیش، برای وی و همکارانش در جهت ایجاد امنیت پایدار و ارتقاء امنیت عمومی آرزوی موفقیت کرد.

 

حجت الاسلام « بهروز نجفی»  رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی نیروی انتظامی ویژه کیش نیز در این دیدار با تبریک حلول ماه ذی الحجه با بیان اینکه در کیش شاهد وحدت عملی در میان تسنن و تشیع از بنیان جزیره هستیم، گفت: حضور پررنگ در مجالس و محافل اجتماعی بهترین وحدت عملی است که در کیش شاهد آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امام جمعه اهل سنت  یکی ازحامیان نیروی انتظامی در این جزیره هستند ما می توانیم با استفاده از رهنمودها و تجربیات و همکاری ایشان با این فرماندهی به اهداف خود در تحقق امنیت اجتماعی لازم  دست یابد.

 

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه، رئیس حفاظت اطلاعات و تنی چند از معاونان جهانبخش در دیدار با “شیخ یعقوب شمس” امام جمعه اهل سنت وی را همراهی کردند.

DSC_7341  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7341
DSC_7342  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7342 1
DSC_7355  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7355
DSC_7356  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7356
DSC_7359  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7359
DSC_7368  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7368
DSC_7372  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7372
DSC_7377  فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش مطرح کرد: اهداف پلیس در سایه بهره گیری از سرمایه های اجتماعی تحقق می یابد DSC 7377

Powered by WPeMatico