امام جمعه کیش با اشاره به اینکه در نهضت حسینی دو گفتمان علوی و اموی در مقابل یکدیگر صف آرایی کرده بودند ولایت را پایه استوار گفتمان دینی و علوی خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه کیش با تبریک هفته ناجا به سبزپوشان نیروی انتظامی گفت: سبزپوشان نیروی انتظامی کسانی هستند که همچنان باب شهادت برای آنان باز است و ماموریت های فراوانی در نظام جمهوری اسلامی به آن ها واگذار شده که به بهترین شکل از عهده آن برآمده اند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام الله محرم افزود: ارام آرام به شب های عزاداری محرم نزدیک می شویم. حوادث کربلا با یکی پس از دیگری شکل می گیرد تا امام معصوم به دست مسلمان نماها در محاصره قرار گرفته و به همراه یاران وفاددار خود شربت شهادت بنوشند.و پس از آن واقعه کاروان کربلا و خانواده پیامبر در اسارت و با ناجوانمردی شهر به شهر گردانده می شوند.

خطیب جمعه کیش هجرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب را فصل تازه ای در مبارزات مردم  ایران و رسیدن به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب اسلامی با حوادثی که در طول مبارزات مجاهدان به رهبر امام (ره) رقم خود ۲۲ بهمن با ۵ مأموریت خاص به پیروزی رسید.

وی شکیل گیری اولیه نظام جمهوری اسلامی، تشکیل نظام قدرتمند جمهوری اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی را ۵ ماموریت مهم و ارزشمند انقلاب اسلامی ایران پس از دست یابی به پیروزی عنوان کرد.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به روز جهانی سالمندان اظهار کرد: در نگاه دینی سالمندان مورد احترام و تکریم هستند وبا توجه به این که این اتفاقی است برای هر انسانی در آینده به وقوع خواهد پیوست باید با دیده احترام و ارزش به سالمندان نگریسته و با آنان را مورد تفقد و مهربانی قرار داد.

وی با اشاره به اینکه در نزدیک شدن به آستانه میان سالی و کهن سالی تفاوتی میان غنی و فقیر نیست تاکید کرد: در جریان سالمندی درس ها و عبرت های فراوانی وجود دارد.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر این فریضه الهی را بسیار با ارزش عنوان کرد و افزود: باید معروف ها را شناخته در آن دقت کنیم و از منکرات دور شویم.

وی ادامه داد: در صحنه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی معروف ها و منکرات را به خوبی بشناسیم. به معروف ها عمل کرده و آن ها را در جامعه گسترش داده و از منکرات دوری کرده و در اصلاح جامعه تلاش کنیم.

امام جمعه  کیش همچنین به هیئت های عزاداری در محرم توصیه کرد به گونه ای عزاداری کنند که مورد رضایت الهی قرار گیرد و افزود: هرچه عزاداری ها کم عیب تر باشد در پیشگاه الهی پسندیده تر خواهد بود.

حجت الاسلام علیدادی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به اینکه دو گفتمان علوی و اموی در طول تاریخ پس از رحلت پیامبر در مقابل یکدیگر قرار داشتند اظهار کرد: برخی در تلاش بودند تا این تقابل را نشانه قدرت طلبی و حکومت طلبی ائمه معصومین (ع) معرفی کنند.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) با صراحت در آغاز نهضت هم در پایان عمر گرانبهای خود و هم در آغاز نهضت حسینی بیان کردند که« گفتمان دینی و اسلامی علوی با گفتمان اموی که یزید سردمدار آن است هیچ سازشی ندارد» و در پایان عمر گرانقدر خویش فرمود« هل من ناصرینصرنی» آیا کسی هست که مرا یاری کند.

امام جمعه کیش با بیان اینکه این سخن در لحظات پایان زندگی امام معصوم چیزی که درس و عبرت برای نسل ما و نسل های آینده نبوده و نخواهد بود و تکلیف را برای ابد روشن کرده است بیان کرد: امروز باید ببینیم جایگاه هر یک از ما در نگاه دینی، حکومت و دولت در چه گفتمانی قرار دارد و ما در کدام یک از اردوگاه های علوی یا اموی قرار داریم.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) هدف از مبارزه و انقلاب خود را اصلاح امت اسلامی، ایستادگی در مقابل ظلم و جور حاکم زمانه و انجام فریضه الهی اعلام کرده بودند گفت: بسیاری تلاش کردند تا در طول تاریخ با تحریف حادثه کربلا این مبارزه و انقلاب را دعوای بر سر ثروت، قدرت و حکومت قلمداد کنند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به فرمایشات امام باقر(ع) بیان کرد: به فرموده امام معصوم(ع) اسلام بر پنج پایه استوار است که مهمترین آن ها ولایت است و نماز، روزه، حج و زکات تحت لوای ولایت قرار دارند.

وی افزود: به فرموده این امام همام ولایت افضل بر دیگر پایه های گفتمان اسلامی و کلید ۴ اصل دیگر است.

پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ” سرهنگ رحیم جهانبخش ” فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز با تبریک آغاز هفته ناجا و تقارن آن با آغاز ایام الله محرم گفت: راه امام حسین(ع) کوتاهترین راه برای رسیدن به بهشت و تفسیر بعثت و ترجمان نبوت، معنای امامت و تجسم تمامیت آزادگی است.

وی افزود: امروز یکی از مصادیق عاشورایی اندیشیدن و کربلایی رفتار کردن، عبور از خود و سیر در مسیرمجاهدت و مقاومت در راه تأمین سلامت و امنیت اجتماعی و آرامش شهروندان است.

سرهنگ جهانبخش افزود: جایگاه ناجا در عرصه تامین امنیت کشور همدوش با نیروهای مسلح در سطوح امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی، امنیت داخلی، امنیت فضای مجازی، امنیت ملی و امنیت بین المللی بسیار برجسته و موثر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برترین پاداش ها به مردم در جامعه اسلامی به فرموده قرآن کریم امنیت و سلامت است اظهار کرد: این دو نعمتی است که به فرموده پیامبر تا هر یک از آن ها را از دست ندهیم قدر و ارزش آن را درک نخواهیم کرد.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی ویژه کیش با ارائه آماری از فعالیت های نیروی انتظامی کیش گفت: در برخورد با قاچاق و ارتقاء امنیت در سرمایه گذاری و گردشگری در شهری با موقعیت جغرافیایی کیش امنیت به عنوان یک مزیت برای رقابت اقتصادی در منطقه مطرح است.

وی با اشاره به افزایش ۲ برابری کشفیات مواد مخدر در ۶ ماهه اول سال جاری در مقایسه با سال گذشته از افزایش ۴ و نیم برابری کشفیات در شهریور ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: ۳۱ درصد کاهش تصادفات خسارتی و ۲۴ درصد کاهش سرقت از مواردی است که با همت نیروی انتظامی و مشارکت های خوب مردمی در حوزه ایجاد امنیت و آرامش برای کیشوندان انجام پذیرفته است.

نماز جمعه این هفته کیش به امام حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم و مسئولان مومن و خداجوی کیش در مصلی بزرگ شهر برگزار شد.

انتهای پیام/ حسین زاده

Powered by WPeMatico