رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش از تبرئه پزشکان بیمارستان از خطاهای پزشکی در محاکم قضایی پزشکی خبر داد و بر برون سپاری خدمات درمانی و کیفیت بخشی بیشتر با حضور بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، محمد خلخالی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با تبریک روز پزشک و زاد روز حکیم ابوعلی سینا ارائه خدمات مطلوب و رفع مشکلات و معضلات درمانی ساکنان و گردشگران جزیره کیش توسط کادر پزشکی و درمانی بیمارستان را از دغدغه های مهم  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، ریاست و کادر درمانی بیمارستان برشمرد.

وی افزود: با آغاز طرح تحول سلامت در کشور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر بهداشت و درمان،  کاهش مشکلات د و افزایش خدمات درمانی تاکید دارند.

بخش های مجهز و نیروی انسانی متبحر در بیمارستان کیش

خلخالی با اشاره به افزایش فضای فیزیکی، تجهیزات و ابزار و نیروی انسانی بیمارستان کیش طی سه سال گذشته اظهار کرد: افزایش تخت های بیمارستانی از ۳۲ به ۶۴ تخت، بخش ویژه اطفال، سه اتاق عمل، اتاق عمل اورژانس، اتاق ارتوپدی و گچ گیری، اتاق سوختگی، بخش ایزوله تنفسی، درمانگاه های تخصصی ۱ و ۲، زنان و زایمان، اطفال، پوست و مو و زیبایی از بخش هایی است که در بیمارستان جزیره کیش راه اندازی شده است.

وی همچنین به ارائه خدمات آندوسکوپی، لاپارسکوپی، بیماری های کبد و هپاتیت، کولونوسکوپی، برونکوسکوپی، سنجش تراکم استخوان، کاردیوگرافی و اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی و MRI در بیمارستان کیش اشاره کرد و افزود: برخی از خدمات مانند ام آر ای برای جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر تعریف شده اما با توجه به محدودیت قدرت انتخاب مردم در دریافت خدمات درمانی به توصیه مدیرعامل سازمان تلاش شده است تا برترین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متبحر و متخصص در بیمارستان کیش گردهم آمده و به مردم خدمت رسانی کنند.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با اشاره به بخش های درمانی و خدماتی در کلینیک امام علی(ع) بیان کرد: این کلینیک در مرکز شهر قرار دارد و سعی شده تا تمام خدمات مورد نیاز درمانی در این مرکز ارائه شود.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور پزشکان متخصص، پزشکان فوق تخصص روماتولوژی، زنان و نازایی، پاتولوژی و غدد نیز در این مرکز حضور دارند و بخش های احیاء، اورژانس، روانشناسی و روانپزشکی، فیزیوتراپی، سونوگرافی، آزمایشگاه و دندانپزشکی به صورت برون سپاری در این کلینیک در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

اجرای طرح های پایش سلامت در کیش

این مسئول در بیمارستان کیش در رابطه با طرح های پایش سلامت اجرا شده در جزیره کیش اظهار کرد: طرح های غربالگری سلامت مردان و زنان در بخش های پروستات، سرطان سینه و پستان، مجاری ادرار و کلیه، هپاتیت و بیماری های کبد، فشار و چربی خون، پوکی استخوان و نازایی توسط مخصوص کیشوندان بوده و به طور اختصاصی توسط بیمارستان کیش انجام شده است.

وی در ادامه افزود: ویزیت اولیه برای تمامی مراجعه کنندگان رایگان بوده و در صورت نیاز به خدمات تشخیصی مانند تصویر نمونه برداری توسط پزشک خانم، سونوگرافی و ماموگرافی با توجه به اینکه این خدمات شامل بیمه نمی شود اما با رایزنی بیمارستان با بیمه های طرف قرار داد این خدمات نیز به صورت بیمه به مراجعه کنندگان ارائه می شود.

خلخالی در خصوص واگذاری برخی از خدمات درمانی به بخش خصوصی تاکید کرد: مسئولان بیمارستان کیش از واگذاری خدمات درمانی به بخش خصوصی در قالب کلینک، بخش های بیمارستانی و مطب های خصوصی تمایل دارد چرا که بی تردید بخش خصوصی در ارائه خدمات درمانی با کیفیت بهتر و مدیریت درمان می تواند موفق تر عمل کرده در این صورت مردم نیز برای انتخاب حق بیشتری داشته و می توانند پزشک و مرکز درمانی را مطابق میل خود انتخاب کنند.

خدمات با کیفیت مستلزم همکاری شرکت های بیمه

وی در رابطه با وضعیت بیمه های درمانی اظهار کرد: بیمارستان کیش با بیش از ۴۰ بخش بیمه طرف قرار داد است که گاه برخی از بیمه های طرف قرار داد در پرداخت هزینه های بیمه و تمدید قرارداد با مشکل روبرو می شوند و این مسئله بیماران تحت پوشش را با نگرانی و دغدغه درمان روبرو می کند.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش افزود: در سرزمین اصلی بیماران قدرت انتخاب بیمارستان و مراکز درمانی را دارند و اگر بیمارستان یا مرکزی با بیمه قرار داد نداشته باشد خدمات مورد نیاز را از بیمارستان یا مرکز دیگری دریافت می کنند اما در جزیره کیش این امکان وجود ندارد به همین دلیل انتظار می رود تا شرکت های بیمه با توجه به این شرایط بیمارستان کیش را به صورت ویژه دیده و در پرداخت هزینه های خدمات همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیمارستان کیش تحت حمایت سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد اظهار کرد: این بیمارستان خدمات کلان و تجهیزات ساختمانی و ابزار درمانی را از سازمان دریافت می کند اما هزینه های جاری را به صورت خودگردان باید تامین کند و برای ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر نیاز است تا شرکت های بیمه طرف قرارداد به تعهدات خود به موقع عمل کنند زیرا در غیر اینصورت و عدم تامین هزینه ها خدمات پزشکی نیز دچار افت کیفیت خواهد شد.

بیمه کیشوندی در دستور کار مسئولان

خلخالی همچنین از اجرای طرح بیمه کیشوندی خبرداد و گفت: بیمه کیشوندی طرحی است که اجرای آن تا پایان سال در دستور کار بیمارستان قرار دارد و با اجرای این طرح کیشوندان می توانند از خدمات این بیمه در جزیره کیش استفاده کنند.

خدمات اورژانس در کیش بالاتر از استاندارهای کشوری است

وی در خصوص خدمات اورژانس و کمبودهای این بخش در بیمارستان کیش یادآور شد: برخی خدمات درمانی و بیمارستانی در جزیره کیش برعهده این بیمارستان نیست و در سرزمین اصلی این خدمات توسط بیمارستان های دولتی، و بیمارستان های علوم پزشکی ارائه می شود اما در کیش به دلیل نبود چنین مراکزی این خدمات توسط بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به کیشوندان و گردشگران داده می شود.

فوریت های پزشکی، خدمات اورژانس ۱۱۵، خدمات به بیماران خاص مانند بیماران دیالیزی و سرطانی، مدیریت بحران، فوریت های روانشناسی و حوادث و سوانح جاده ای را خدمات عمومی عنوان کرد که باید توسط مراکز دولتی ارائه شوند و افزود: خدمات به مهاجرین و اتباع بیگانه و کارگرانی که گاه بیمه هم نداشته و هیچ مرکز حمایتی از آنان حمایت نمی کند از مواردی است که بیمارستان کیش بدون اینکه وظیفه ای در این مورد داشته باشد به آن ها رسیدگی می کند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این خدمات برای بیمارستان کیش بار مالی دارد در صورتی که بازگشتی برای این هزینه ها در وجود ندارد گفت: برخی خدمات مانند سوانح جاده ای و حوادث که هزینه های آن باید توسط علوم پزشکی و یا دیگر مراکز پرداخت شود گاه مدت های بسیار به طول می انجامد در حالیکه بیمارستان کیش هزینه های جاری خود را باید به صورت خودگران تامین کند.

خلخالی تاکید کرد: بیمارستان کیش با وجود تمامی این مسائل در ارائه خدمات اورژانس به بیماران از استاندارهای کشوری نیز پیشی گرفته و با ۶ دستگاه آمبولانس کمترین زمان برای رسیدن به بیماران حادثه دیده را دارد.

وی ادامه داد: در صورتی که وزارت بهداشت یا دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تمایل داشته باشند بیمارستان کیش آماده است تا بخش های یاد شده را به این مراکز واگذار کند. اما مسئولان کشوری و استانی در وزارت بهداشت و استان هرمزگان در بازدیدها با اعلام رضایت از خدمات دهی بیمارستان کیش بر ادامه خدمات دهی توسط بیمارستان تاکید کردند.

این پزشک مسئول در بیمارستان کیش بیان کرد: امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی متبحر و کارآزموده در بخش اورژانس بیمارستان کیش وجود دارد اما برقراری پایگاه های بیشتر اورژانس در قسمت های دیگر جزیره و همچنین افزایش اورژانس هوایی و اورژانس دریایی نیز می تواند در خدمات رسانی سریع تر و بهتر کادر درمانی بیمارستان جزیره کیش را یاری کند.

تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی

خلخالی در رابطه با خطاهای پزشکی نیز اظهار کرد: خطای شغلی در هر حرفه ای ممکن است رخ دهد و مربوط به حرفه پزشکی نیست.

وی با بیان اینکه پزشکان به صورت مستمر باید از صافی های مختلف عبور کرده و روزانه در حال آموزش و بازآموزی و گذراندن دوره های تخصصی و به روز باشند ابراز کرد: خدمات و کادر پزشکی و درمانی  توسط سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت، علوم پزشکی و نهادهای مختلف مورد نظارت قرار می گیرد.

وی افزود: در تمامی مشاغل ممکن است اشتباه و یا عدم پایبندی به سوگند حرفه ای وجود داشته باشد اما در بیمارستان کیش تلاش می شود تا با کوچکترین موارد ممکن برخوردهای لازم صورت گیرد و پزشکانی برای این مرکز انتخاب می شوند که از هر نظر در حرفه و تخصص خود بهترین و سرآمد باشند.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تصریح کرد: بیمارستان و پزشکان کیش از تمامی موارد خطاهای پزشکی که توسط بیماران مطرح شده بود از سوی محاکم پزشکی تبرئه شده است و اینکه برخی با ایجاد احساس ناامنی در خدمات رسانی پزشکان و دریافت خدمات از سوی مردم در شبکه های اجتماعی فضای ناامن ایجاد می کنند تنها موجب می شود که پزشکان سرزمین اصلی برای حضور در بیمارستان کیش با تردید روبرو شوند.

خلخالی تصریح کرد: یکی از تخلفات که ممکن است در داخل و خارج کشور صورت بگیرد اصطلاح زیر میزی است که در جزیره کیش به هیچ عنوان چنین موردی تاکنون مشاهده نشده است.

وی تاکید کرد: ما در تلاشیم تا برترین پزشکان سرزمین اصلی را به جزیره کیش دعوت کنیم تا مردم به دلیل محدودیت های موجود از خدمات مناسب پزشکی بهره مند شوند.

پزشکان کیش با کمترین تسهیلات به مردم خدمت می کنند

این مقام مسئول در بیمارستان کیش در رابطه با تسهیلاتی که برای پزشکان مقیم و پروازی در جزیره کیش وجود دارد اظهار کرد: هر پزشک در سرزمین اصلی امکان برقرار مطب خصوصی و کسب درآمدهای بالا را دارد اما بسیاری از پزشکان حاذق و متبحر، متخصص و توانمند ایرانی از شهرهای مختلف کشور با وجود دریافت تسهیلات و حقوق های بسیار کمتر نسبت به آنچه در سرزمین اصلی دارند در جزیره کیش حضور یافته و به درمان مردم می پردازند و ما تاکنون نتوانسته ایم حتی مسکن مناسب برای آنان تهیه کنیم اما آن ها با کمترین امکانات بهترین خدمات را داشته و از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.

وی تصریح کرد: برای نگهداشتن پزشکان متبحر و متخصص نیازمند یک نگاه جمعی، تیمی و فرا بیمارستانی هستیم و امیدواریم با همراهی مسئولان و مردم بتوانیم امکاناتی در اختیار آنان قرار دهیم تا با علاقه هر چه بیتشر در کیش حضور یافته و مقیم شوند.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش گردشگری سلامت را یکی از مهمترین فعالیت های این مرکز عنوان کرد و افزود: با احداث و راه اندازی دپارتمان سلامت و دپارتمان بیماران بین المللی، با آژانس های بین المللی مذاکراتی صورت گرفته تا در بخش های مختلف مانند زیبایی، نازایی، جراحی شکمی، کاشت مو و جراحی بینی که عمل هایی نیز انجام شده به جذب گردشگر خارجی اقدام شود.

وی یادآور شد: پیش از این نیز بیمارانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق برای درمان جزیره کیش را انتخاب کرده اند.

به گفته خلخالی نیاز نداشتن به روادید و هزینه های کمتر درمان در جزیره کیش، همچنین وجود تجهیزات مدرن و به روز و پزشکان حاذق و متبحر از دلایل انتخاب جزیره کیش به عنوان مقصد درمان از سوی این بیماران عنوان شده است.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش از ساکنان و گردشگران کیش خواست تا انتظارات، انتقادات و پیشنهادات خود را به مسئولان بیمارستان یا به صورت مستقیم با وی درمیان گذاشته وخطاهای پزشکی را به کل بیمارستان و کادر درمانی تعمیم ندهند زیرا این خطاها به عمد یا از روی سهل انگاری کادر درمانی نبوده است.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش هم اکنون با داشتن کلینک های درمانی و تخصصی، اتاق های عمل، ۸۵ پزشک پروازی و ۲۰ پزشک مقیم متخصص و فوق تخصص، سه داروخانه در بیمارستان و کلینیک امام علی (ع) و در مجموع ۳۲۰ پرسنل درمانی و اداری به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به ساکنان و گردشگران جزیره مرجانی کیش است.

1 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 1 4
4 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 4 2
5 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 5 2
6 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 6 2
8 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 8 2
12 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 12 2
14 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 14 1
15 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 15 1
17 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 17 2
20 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 20 1
24 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 24
28 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 28 1
26 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش: تبرئه بیمارستان کیش از خطاهای پزشکی مطرح شده/ بیمه کیشوندی تا پایان سال اجرایی می شود 26

 

 

Powered by WPeMatico