خادم حرم رضوی(ع) گفت: آمده ایم تا بعد مسافت را برداریم، راه را کوتاه کرده و دلها را به حرم امام مهربانی ها وصل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، عصر “پنج شنبه” خادمان حرم رضوی، به همراه  پرچم حرم مطهر امام مهربانی ها امام رضا(ع) وارد جزیره کیش شدند.

بنابراین گزارش، عشق به امام هشتم ثامن الحج(ع) موجب تا مسئولان نیز در مراسم استقبال از کاروان خادمان امام رضا(ع) در مسجد امام حسن مجتبی(ع) حضور یابند.

در این مراسم که علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، حسن صنعتکاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، جمعی از مدیران و مسئولان نهادها و مردم مومن و ولایتمدار کیش حضور یافتند گلزار ۵ شهید گمنام مسجد امام حسن(ع) با عطر گلاب عطرآگین و با گل های سرخ مزین شد.

شستشوی مزار شهدا به وسیله خدمان حرم رضوی و قرار دادن پرچم سبز امام مهربانی ها بر روی مزار همراه با قرائت صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) اشک از دیدگان عاشقان بی دل جاری و دلها را روانه حرم دوست کرد.

«خلیل آسودی» رابط کاروان در سایه خورشید غرب استان هرمزگان در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: حضور حرم رضوی در میان مردم و در کشور برای ۹ سال پیاپی است که صورت می گیرد.

وی افزود: بیرق سبز رضوی برای بار ۵ به استان هرمزگان وارد شده، در منطقه غرب استان برای سومین بار و در جزیره کیش دومین مرتبه ای است که حضور می یابد.

«محمد رضا بهلول» خادم حرم و یکی از سه نفر اصلی کاروان زیر سایه خورشید نیز با بیان اینکه استقبال در تمامی مناطقی که کاروان حضور یافته وصف نشدنی است گفت: استقبال مردم عاشق و دوستدار اهل بیت در تمام مسیر بی نظیر بوده و قابل وصف و به تصویر کشیدن نیست.

وی با بیان اینکه آمده ایم تا بعد مسافت را برداشته و فاصله میان عاشق و معشوق را کمک کنیم گفت: بسیاری از مردم امکان حضور در مرقد امام مهربانی ها را ندارند به همین دلیل کاروان های زیر سایه خورشید در دهه کرامت از (۱۴ تا ۲۴) مرداد به تمام کشور سفر می کنند تا دل های عاشقان اهل بیت را به حرم رضوی وصل کنند.

این خادم حرم افزود: هر جایی که دلی برای امام رضا(ع) بتپد حضور پیدا می کنیم.

کاروان زیر سایه خورشید که در استان هرمزگان به صورت سه کاروان مجزا در بخش های مرکزی، غرب استان و شرق استان حضور یافتند با پرچم متبرک به حرم مطهر ضامن آهو امام رضا(ع) آمده اند تا به استان هرمزگان فضای معنوی ببخشند و دلهای عاشقان را به امام غریب وصل کنند.

این کاروان پس از عبور از بندر خمیر،بستک، پارسیان و بندر مقام وارد جزیره کیش شده است و عصر جمعه پس از شرکت در نماز جمعه به سوی بندر چارک حرکت کرده و روز ۲۴ مرداد همزمان با ولادت با سعادت امام رضا(ع) به همراه کاروان های دیگر در بندرعباس حضور خواهند یافت.

حضور در مزار شهدای گمنام، شرکت در برنامه پخش زنده تلویزیونی از صدا و سیمای مرکز کیش، حضور در حسینیه فاطمه الزهرا(س) منطقه سفین کیش، حضور در بیمارستان کیش و عیادت از بیماران، دیدار با امام جمعه اهل سنت، شرکت در نماز جمعه در مصلی کیش و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه های کاروان زیر سایه خورشید در جزیره کیش است.

کاروان های زیرسایه خورشید در دهه کرامت( ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت ثامن الائمه حضرت امام رضا(ع)) همراه با پرچم های متبرک حرم مطهر امام رضا(ع) ثامن الحجج، با حضور در شهرهای و روستاهای مختلف کشور در تمام مناطق دور و نزدیک با از میان برداشتن فاصله و مسافت دل های مشتاقان زیارت حرم اما رضا(ع) را به حرم رضوی متصل کرده و تمامی فضای کشور را به وجود عطر خوش رضوی معطر می کنند.

ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش به نمایندگی از مردم مومن و ولایتمدار جزیره کیش میزبان سفیران حرم مطهر امام رضا (ع) با عنوان کاروان زیر سایه خورشید بود.

1 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 1 3 4
4 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 4 1 4
31 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 31 3
34 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 34 2
6 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 6 1 2
10 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 10 1 2
21 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 21 1 2
28 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 28 1
8 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 8 1 1
13 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 13 1 1
14 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 14
20 خادم حرم امام رضا(ع): کاروان زیر سایه خورشید حلقه وصل عاشقان اهل بیت به امام مهربانی ها 20

 

 

 

Powered by WPeMatico