رئیس دانشگاه المصطفی العالمیه و مسئول تعلیم و تربیت طلاب غیر ایرانی در لبنان روز مقاومت را روز پیروزی و شکسته شدن پنجه های شیطان توسط حزب الله لبنان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام علیرضا بی نیاز، رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه همزمان با روز مقاومت و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه بر رژیم غاصب اسرائیل و استکبار جهانی با حضور در جمع بسیجیان در سپاه کیش گفت: سالیان طولانی مردم مذاهب و فرقه های مختلف در کشور سوریه بدون هیچ دغدغه ای در کنار یکدیگر زندگی می کردند اما پس از بیداری اسلامی و صدور انقلاب اسلامی ایران به کشورهای مسلمان، استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی با ترس از گسترش اسلام در جهان تلاش کرد تا اسلام هراسی را در جهان، به خصوص در کشورهایی که پایگاه خود را در خطر تزلزل می دید راه بیندازد.

وی افزود: با به راه افتادن طوفان اختلافات و جنگ های داخلی و خارجی در منطقه به خصوص در سوریه که در محور مقاومت قرار داشت دشمنان مقاومت تلاش کردند تا سوار بر موج طوفان ها آن را مدیریت کرده و منافع خود را تثبیت کرده و بازگردانند.

حجت الاسلام بی نیاز با بیان اینکه متاسفانه دشمن توانست در بسیاری از موارد به خواسته های شوم خود دست بیابد اظهار کرد: علی رغم تمامی تلاش های دشمن، مقاومت توانست زمینه های آزادی و آزادگی و افکار آزادی خواهی را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه ابتدا در کشور سوریه زمینه و ویژگی های لازم برای بیداری اسلامی نبود تاکید کرد: دشمنان تلاش کردند تا برای از میان برداشتن دولت های مخالف خود معارضین در کشورهایی همانند سوریه را بوجود آوردند.

این مقام مسئول در تعلیم و تربیت طلبه های غیر ایرانی در لبنان با اشاره به آثار بحران در سوریه افزود: حکومت های مخالف بیداری اسلامی تلاش کردند تا با استفاده از دین در میان مسلمانان تفرقه اندازی کرده و به مطامع خود دست یابند به همین منظور تلاش کردند تا یک حکومت اسلامی جدید و مخالف با مقاومت همچنین هم سو با ابر قدرت ها داشته باشند به همین منظور حکومت دولت اسلامی عراق و شام یا همان(داعش) را تاسیس کردند تا با اسلام هراسی در جامعه از گسترش اسلام جلوگیری کرده و مسلمانان را در برابر یکدیگر قرار دهند.

وی ادامه داد: در طی سال های گذشته و پیش از به وجود آمدن داعش گرایش مردم غیر مسلمان به اسلام به شکل قابل وصفی افزایش یافته بود و این مسئله نگرانی هایی را برای کشورهای غربی و شرقی به خصوص رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی پدید آورده بود به همین منظور تلاش شد تا با تاسیس داعش از روند رو به رشد اسلام در کشورهای غربی و گرایش مردم به دین اسلام جلوگیری شود.

حجت الاسلام بی نیاز تاکید کرد: بسیاری از معترضین به دولت در سوریه که و کسانی که به داعش را یاری می کنند از مردم سوریه نیستند و بیش از ۳۶ هزار نفر از ۹۳ کشور جهان در طول ۵ سال گذشته در میان معترضان به جنگ علیه دولت سوریه پیوسته اند و این آماری است که مرکز مطالعات آلمان منتشر کرده است.

وی به ارائه آمار مختلف در این زمینه پرداخت و افزود: جنگ سوریه یک جنگ داخلی نیست بلکه یک جنگ خارجی برای رسیدن کشورهای غربی و استکبار جهانی به اغراض سیاسی است.

رئیس دانشگاه المصطفی العالمیه تصریح کرد: جنگ معترضین و داعش در منطقه علیه سوریه یک جنگ نیابتی است.

وی با اظهار امیدواری به پیروزی مسلمانان در جنگ علیه دشمنانی که با نام اسلام به اسلام ناب محمدی ضربه می زنند خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود ۳۰۰ هزار نفر از مردم عادی در دایره محاصره دشمنان قرار دارند و امید است با تدابیر اندیشمندان و با کمترین تلفات و خسارت در جنگ به زودی شاهد آزادی مردم بی گناه و پیروزی رزمندگان مدافع حرم باشیم.

این نشست با حضور امام جمعه کیش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش، فرماندهان پایگاه های بسیج، پرسنل سپاه کیش و سپاه فرودگاه و جمعی از بسیجیان در نمازخانه ناحیه مقاومت سپاه کیش برگزار شد.

انتهای پیام/ ح

 

 

 

Powered by WPeMatico