مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان اشتغال را راه اصلی و بهترین مدل درمانی برای از میان برداشتن فقر در جامعه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، علی اللهیاری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران از تحت پوشش بودن ۵۶ هزار خانوار با تعداد ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در کمیته امداد استان هرمزگان خبرداد.

بنابر این گزارش، اللهیاری با اشاره به اینکه نگاه کمیته امداد به امور فقرا تسکینی و درمانی است افزود: در حل مشکلات فقرا نیازمند مشارکت عمومی هستیم تا بتوانیم تسکینی بر مشکلات باشیم و در بخش درمان و از میان برداشتن فقر در جامعه نیز بهترین مدل ایجاد اشتغال خرد است.

وی به ۹۴ هزار طرح اشتغالزایی خانواده ها در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال جاری با ۴۱ میلیارد تومان اعتبار سعی خواهیم کرد یک اشتغال مناسب و پایدار برای خانواها ایجاد کرده و مسیر توامند سازی خانواه ها را با شدت بیشتری ادامه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص جمع آوری صدقات و میزان صدقات جمع آوری شده در سال گذشته اظهار کرد: صدقات جمع آوری شده در سال گذشته نزدیک به ۵ میلیارد تومان بود که از ابتدای سال ۹۵ تا پایان مرداد این میزان به ۲ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال گذشته در حد مطلوبی نیست اما با سازو کارهای ایجاد شده و ایجاد بستر الکترونیکی برای جمع آوری صدقات امید است شاهد مشارکت های مردمی بیشتر باشیم.

وی با تاکید بر اثر گذاری بالای تجمیع کمک های خرد مردمی ابراز کرد: کمک های خرد مردم در زمانی که در کنار هم گردآوری می شود گره های بزرگی را باز می کنند.

اللهیاری در رابطه با افزایش مستمری مددجویان اظهار کرد: به دنبال ایجاد بستر مناسب از کمک های مردمی در راستای افزایش خدمات رسانی و ایجاد بسته های خدمتی متناسب با نیازهای خانواده های تحت پوشش هستیم.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که یک نسخه توانمند سازی برای خانواده ها تجویز کنیم و تنها نگرانی ما تامین منابع مالی است و امیدواریم با مشارکت های مردم و ایجاد بستر مناسب برای جذب کمک های مردم خیر جزیره کیش بتوانیم به مردم نیازمند خدمات رسانی بیشتر و بهتری داشته باشیم.

این مقام مسئول در کمیته امداد هرمزگان با بیان اینکه ریشه فقر، فرهنگی است تاکید کرد: امروز در جامعه و در سبک زندگی و سبد خانواده ها هزینه هایی ایجاد شده است که ریشه فرهنگی دارد، با نگاهی به گذشته می توان مشاهده کرد که زوج های جوان با حداقل امکانات زندگی خود را آغاز می کردند و اما امروز برای تهیه جهیزیه دچار سختی سختی زیادی می شود و این برای خانواده ها تبدیل به یک مشکل و معضل شده است.

وی تصریح کرد: ما جهان اولی مصرف می کنیم در حالی که جهان سومی درآمد داریم و این یک مشکل فرهنگی است. باید فرهنگ کار و مصرف در زندگی ما اصلاح شود در این صورت می توان با کاهش و صرفه جویی در مصرف بسیاری از مشکلات را از زندگی حذف کرد.

انتهای پیام/ ح

 

 

 

Powered by WPeMatico