تور کیش قشم

قشم بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس واقع در تنگه هرمز است . این جزیره در دوره ساسانیان ایروکان نام داشته است . شهرستان قشم بخشی از استان هرمزگان است که خود شامل جزیره قشم می شود.

قشم در گروه سرزمین های گرم و مرطوبقرار می گیردو این در حالی است که رطوبت نسبی هوا در قشم بالاست . فشار هوا در قشم بین ۱۰۱۵ تا ۱۰۱۸ میلی بار جیوه است که در تابستان به دلیل گرمای زیاد ، فشار هوا به کمتر از ۱۰۰۰ میلی بار می رسد. اختلاف درجه حرارت فصلی این جزیره بسیار بالاست . گرم ترین زمان ها ۱۰ تیر تا ۱۰ شهریور است و سردترین ماه ها دی تا بهمن ماه می باشد. در جزیره قشم حداکثر و حداقل دمای مطلق ۴۶ و ۱۶ درجه سانتی گراد می باشد.

جزایر بزرگ پیرامون قشم : جزیره هنگام ، هرمز ، لارک هستند. بعضی جزایر کوچک در اطراف قشم وجود دارد که فاصله کمی با ساحل جزیره دارند. هنگام جز و مد به ساحل می چسپند که به این جزایر کوچک جزایر ناز گفته می شود.

عمده فعالیت صورت گرفته در این جزایر صیادی است . به تازگی طبیعت بکر و ساحل زلال این جزایر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است که در این میان جزیره هنگام بخاطر نزدیکی به جزیره قشم و زیستگاه دلفین ها ، آهو ها و تنها پارک کروکودیل ایران بیشتر از بقیه جذب گردشگر می نماید.

تور کیش قشم به چه صورت است ؟

مسافران ابتدا باید با کشتی از جزیره کیش به بندر چارک سفر کنند و سپس از بندر چارک به سمت بندر عباس بیانند و نهایتا با استفاده از مسیر هوایی یا دریایی به جزیره قشم سفر کنند.

مسیر دوم می توانید با رزور بلیط هواپیما از کیش به قشم سفر کنید که راحت تر است .

موارد مرتبط:

سفر به جزیره هندورابی و اطراف آن