ساحل کیش

آفتاب درخشان و گرم ، ساحل نقره ای فام ، آسمان آبی ، آبهای نیلگون خلیج فارس ،هوای پاک و آرامش بخش ساحل سبب شده تا جزیره کیش به مروارید خلیج فارس تبدیل گردد.

خاک کیش دارای ساخت مرجانی می باشد و با رنگ نقره ای فام در زیر آفتاب از درخشندگی خیره کننده ای برخوردار است.این ویژگی را بسیاری از سوواحل دنیا که از ماسه خاکستری پوشیده شده است ندارنند.

آب دریا در ساحل این جزیره شفاف و روشن است و تا فاصله ای دور می توان دریا را دید و به زیبایی آن پی برد. کارشناسان محیط زیست این خاصیت را به خاطر مرجانی بودن پیرامون جزیره نسبت می دهند و معتقدند که مرجان ها سبب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی دریا می گردد.

کیش نسبت به وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل هاست و در دنیا کمتر ساحلی را می توان یافت که به وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند به راحتی و با آرامش و دور از غوغا های ساحل معروف در آن به استراحت بپردازند.

ماهی ها و دیگر آبزیان موجود در سواحل کیش ، استثنایی ترین ویژگی این جزیره به حساب می آید. ماهی های تزئینی و بسیار زیبا که در آبهای خلیج فارس غوطه ور هستند و وجودشان را از تماشا گران پنهان نمی کنند، از جاذبه های استثنایی کیش به حساب می آید.

در عین حال مرغوب ترین ماهی های خوراکی کشور نیز در همین سواحل توسط شرکت صید ماهی و بومیان ماهیگیر صید می شود. علاقه مندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید بپردازنند.

ساحل کیش از کم خطر ترین سواحل دنیاست . آبهای ساحلی کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و استفاده از آب کاملا بی خطر می باشد لازم به یاد اوری است که کوسه های که در ساحل جزیره کیش دیده می شود از ماهی های کوچک تغذیه می کنند و برای شنا گران خطری ندارند .

سواحل کیش به گونه ای است که برای استفاده کنندگان چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان قابل استفاده می باشد.

ساحل زیبای کیش

سواحل نقره فام جزیره کیش