سفر به جزیره هندورابی و جزایر اطراف کیش

جزیره هندورابی ، جزیره آرام ، ساکت ،تقریبا خالی از سکنه می باشد. ساحلی زیبا ، شنی ، تخته سنگهای رویایی ، محلی مناسب برای استراحت و گرفتن حمام آفتاب است.

جاذبه های که در دنیا بسیار با ارزش می باشد. این جزیره از لحاظ سیاحت و ایرانگردی از زیر مجموعه های کیش می باشد که با توجه به امکانات و استعداد های طبیعی جزیره از نظر آب و خاک ، هوا ، شرایط خاص تجاری ،برخورداری از زیبایی های طبیعی ، قادر است بخشی از نیاز های سیاحتی و گردشگری را تامین می کند.

هندورابی از جزایر ایرانی خلیج فارس بوده و از توابع جزیره کیش شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان واقع در جنوب ایران می باشد. این جزیره بین جزیره کیش و لاوان قرار گرفته است و سرزمینی هموار و تقریبا بدون عارضه طبیعی می باشد. بلند ترین نقطه آن بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر می باشد.

فعالیت اقتصادی اکثر اهالی این جزیره که تعداد آنها کمتر از یکصد خانوار می باشد صید و غواصی است. محیط زیست جزیره هندورابی را به دلیل بسته بودن ان محدود است و موجوداتی از قبیل انواع پرندگان کوچک ، پرندگان مهاجری نظیر باز و شاهین و انواع کمی از خزندگان موش صحرایی در آنجا یافت می شود.

تراکم مرجان ها در سواحل شمالی جزیره هندورابی آن را به زیستگاه بسیار مهمی در منطقه برای انواع آبزیان تبدیل کرده است .از آبزیان موجود می توان به انواع  مرجان های مغزی ،جراح ماهیان ، تن ماهیان دم زرد ،یونیک ، پیکاسو ،ملوان ،طوطی ماهیان نام برد.

بازدید از لاک پشت های دریایی نیز که از اواسط اسفند ماه و تا نیمه خرداد ماه جهت تخم گذاری به سواحل جزیره هندورابی می آیند خالی از لطف نیست.

در سال های اخیر سازمان منطقه آزاد کیش گام های بلند تری را جهت تبدیل جزیره هندورابی به یکی از جذابیت های گردشگری جزیره کیش برداشته است . جذب سرمایه گذار ، نصب اسکله شناور ، ایجاد زیر ساخت های اولیه در مجموعه گردشگری همچون آب و برق و فاضلاب از اقدامات انجام شده است.

جاده دور جزیره به طول ۱۷ کیلومتر و عملیات تکمیلی مربوط به ساخت مهمانسرای جزیره هندورابی و ۵۰ کمپ و ویلا در حال اجراست. همچنین در مجموعه گردشگری جزیره هندورابی ، رستوران ، کافی شاپ ، پیست پیاده روی در حال ساخت است. اختصاص خودروهای شاسی بلند و موتور های سه چرخ برای گشت در جزیره از برنامه هایی است که برای گردشگران هندورابی تدراک دیده شده است.