کشتی یونانی در کیش

کشتی یونانی در کیش یکی از جاذبه های دیدنی در جزیره می باشد که در سال ۱۳۴۵ در یکی از روزهای گرم تابستان بومیان منطقه با دیدن یک کشتی عظیم الجثه که در شهر باغو به گل نشسته بود ، دیدند .به علت مه آلود بودن هوا و نبود فانوس دریایی این اتفاق افتاده است . ولی تا بحال نتیجه قطعی دلیل بر به گل نشستن این کشتی نا معلوم می باشد . این کشتی در سال ۱۳۲۲ شمسی توسط شرکت ویلیام هامیلتون در اسکاتلند ساخته شدو در ۴ مرداد ۱۳۴۵ در کشور ایران به گل نشسته است و ۸۰ روز تلاش برای بیرون کشیدن این کشتی از گل بی فایده بوده است . به ناچار سرنشینان کشتی مجبور به ترک آن و تخلیه بار آن شدند .

این کشتی در زمانی که در ایران به گل نشست متعلق به کشور یونان و به نام کولا اف بوده است. این کشتی در ابتدا شیپور امپراتور و سپس ناتورالیست و در سال ۱۳۳۸ تا یکسال قبل از توقف در مالکیت خطوط کشتیرانی ایران با نام سیروس فارس ، همدان در تردد بوده است.

کشتی یونانی قدمت چندانی ندارد و گذشت زمان سبب فرسودگی آن شده است. قسمت تحتانی آن به علت تماس با آب و برخورد امواج دریا با آن پوسیده و هر آن ممکن است فرو افتد.

تماشا  غروب خورشید از پشت کشتی یونانی در آب های نیلگون خلیج فارس بسیار شگفت انگیز است .

پارک ساحلی کشتی یونانی دارای امکاناتی چون آمفی تئاتر ، کافه تریا ، رستوران ایرانی و لبنانی ، غرفه های فروش تنقلات ، استگاه کرایه اسکیت ، دوچرخه ، فروش وسایل ورزشی در محیط پیرامون کشتی یونانی در دست احداث می باشد .